Detail materiálu pro radu čj. RK-41-2016-58

RK-41-2016-58.doc  RK-41-2016-58pr01.doc  RK-41-2016-58pr02.pdf
Číslo jednacíRK-41-2016-58
NázevUzavření smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení služebnosti v k. ú. Bedřichov u Jihlavy
Zpracoval H. Brázdilová
Popis problémuKraj Vysočina je investorem stavby SŠ PTA Jihlava - napojení areálu Školní na veřejnou kanalizaci , která byla schválena usnesením 1785/33/2016/RK. Jedná se o opravu stávající dešťové kanalizace v jižní části areálu a jejího vyústění do recipientu. Touto stavbou budou mimo jiné dotčeny i pozemky par. č. 49/7 a 51/5 v k. ú. Bedřichov u Jihlavy a obci Jihlava, zapsané u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrální pracoviště Jihlava na LV 10002. Vlastníkem těchto pozemků je Česká republika a příslušnost s nimi hospodařit má Státní pozemkový úřad, se sídlem Husinecká 11a, Praha 3, 130 00.
Vlastník výše uvedených pozemků, jako budoucí povinný ze služebnosti, předložil Kraji Vysočina, jako budoucímu oprávněnému ze služebnosti, návrh smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení služebnosti, spočívající v právu budoucího oprávněného na výše uvedených pozemcích zřídit a provozovat výše uvedenou stavbu a v povinnosti budoucího povinného toto právo strpět. Tato smlouva je dle zákona 183/2006 Sb., stavební zákon, jednou z podmínek vydání stavebního povolení pro výše uvedenou stavbu.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít mezi ČR - Státním pozemkovým úřadem, jako budoucím povinným ze služebnosti a Krajem Vysočina, jako budoucím oprávněným ze služebnosti smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení služebnosti za účelem opravy dešťové kanalizace na pozemcích par. č. 49/7 a 51/5 v k. ú. Bedřichov u Jihlavy a obci Jihlava.
Smlouva s ČR - Státním pozemkovým fondem se sjednává úplatně za jednorázovou úplatu ve výši, která bude stanovena na základě znaleckého posudku.
Návrh smlouvy je uveden v materiálu RK-41-2016-58, př. 1 a zákres věcného břemene služebnosti inženýrské sítě je uveden v materiálu RK-41-2016-58, př. 2.
StanoviskaKe stavbě vydaly souhlasná stanoviska - Magistrát města Jihlavy, odbor správy realit, Vodárenská akciová společnost, a.s. divize Jihlava a E.ON Servisní, s.r o. České Budějovice.
uzavřít mezi ČR - Státním pozemkovým úřadem, jako budoucím povinným ze služebnosti a Krajem Vysočina, jako budoucím oprávněným ze služebnosti, úplatnou smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení služebnosti za účelem zřízení a provozování stavby SŠ PTA Jihlava - napojení areálu Školní na veřejnou kanalizaci na pozemcích par. č. 49/7 a 51/5 v k. ú. Bedřichov u Jihlavy a obci Jihlava dle materiálů RK-41-2016-58, př. 1 a RK-41-2016-58, př. 2.
Termín 31. 01. 2017