Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2016-95

NázevZásady pro poskytování dotací - místní Agenda 21 a Zdraví 2020
Zpracoval J. Böhmová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o materiál, který je aktualizací Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu naplňování a propagace principů místní Agendy 21 a Zdraví 21 v Kraji Vysočina (dále jen Zásady ) č. 17/2016, jehož výstupem budou nové Zásady pro rok 2017.
Vyhlášením Zásad Kraj Vysočina transparentně finančně podpoří aktivity místní Agendy 21 (dále jen MA21 ), k jejichž naplňování a podpoře se veřejně zavázal v rámci Programu rozvoje kraje (PO 2: Kvalitní a dostupné veřejné služby a PO 4: Zdravé životní prostředí a udržitelný venkov), a zároveň tak splní ukazatel vytvoření systému podpory aktivit MA21 v souladu s Kritérii MA21 Rady vlády pro udržitelný rozvoj, podle kterých Kraj Vysočina při realizaci MA21 postupuje. Podporovanými aktivitami jsou např. osvětové kampaně, informační a výchovné materiály k udržitelnému rozvoji a podpoře zdraví, zavádění principů zdravého životního stylu do škol, podpora činnosti Škol podporujících zdraví, pořádání výstav, seminářů, kulatých stolů aj.
Za dobu trvání Zásad (roky 2007 - 2015) bylo podpořeno celkem 393 projektů a v roce 2016 52 projektů.
Návrh řešení V předkládaných Zásadách došlo k úpravám v textu, a to:
Přehled změn Zásad:
- upraven název Zásad
- upraveno vymezení možných žadatelů z oblasti svazků obcí, MAS a NNO
- upraveno vymezení možných žadatelů v oblasti nestátních neziskových organizací (dále NNO)
- upraveny Podmínky pro poskytování dotace
- doplněno vymezení neuznatelných nákladů
- upraveno vymezení uznatelných nákladů
- vyloučen souběh s jinými dotacemi na jednu akci
- upraveno kofinancování
- změněn 1. termín pro předložení žádosti o dotaci z 16. 2. na 3. 2.
- upraveno vyúčtování dotace
- změněn termín pro předložení Závěrečné zprávy a vyúčtování dotace z 30. 10. na 31.10. 2017
Přehled změn v Žádosti o poskytnutí dotace
- upraven bod Stručný popis projektu
Přehled změn v Závěrečné zprávě
- upraven bod Stručný popis projektu
Přehled změn ve smlouvě
- upraven závazek Příjemce
- upraven čl. 5 Dotace
- upraven způsob poskytnutí dotace
- upraven termín čerpání dotace na 31. 10. 2017
- upraveno vymezení neuznatelných nákladů
- upraveno vymezení uznatelných nákladů
- upraveny základní povinnosti Příjemce
- upravena udržitelnost akce
- upravena závěrečná ujednání

Objem finančních prostředků určených v roce 2017 na naplňování Zásad bude do Zásad doplněn před jejich vyhlášením dle schváleného rozpočtu Kraje Vysočina na rok 2017.
Finanční podíl hrazený z vlastních zdrojů činí u všech možných žadatelů minimálně 40% z celkových uznatelných nákladů na projekt.
Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále jen ORR ) navrhuje Radě Kraje Vysočina doporučit tyto Zásady Zastupitelstvu Kraje Vysočina ke schválení.
StanoviskaEkonomický odbor nemá připomínky.
Odbor informatiky Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID ZZ00015-12.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu naplňování a propagace principů místní Agendy 21 a Zdraví 2020 v Kraji Vysočina dle materiálu RK-40-2016-95, př. 1.
Odpovědnost ORR
Termín 20. 12. 2016