Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2016-88

RK-40-2016-88.doc
Číslo jednacíRK-40-2016-88
NázevJmenování zástupce kraje do Teritoriálního paktu zaměstnanosti
Zpracoval I. Fryšová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o jmenování zástupce Kraje Vysočina do Teritoriálního paktu zaměstnanosti Kraje Vysočina (dál jen TPZ ).
Dne 21. 6. 2016 usnesením č. 0350/04/2016/ZK rozhodlo Zastupitelstvo Kraje Vysočina uzavřít Dohodu o spolupráci, na základě které bude fungovat tzv. Teritoriální pakt zaměstnanosti Kraje Vysočina. TPZ je dle dohody tvořen 2 úrovněmi spolupráce - Radou paktu a Výkonným výborem paktu. Dle dohody o spolupráci každá ze stran dohody jmenuje do každé ze dvou úrovní svého zástupce včetně jeho náhradníka.
Usnesením č. 1187/22/2016/RK Rada Kraje Vysočina jmenovala své zástupce do těchto struktur (rada kraje jmenuje Ing. Bc. Martina Hyského členem Rady paktu Teritoriálního paktu zaměstnanosti Kraje Vysočina za Kraj Vysočina a Ing. Janu Fialovou jeho náhradnicí; doc. RNDr. Ivetu Fryšovou, Ph.D. členkou Výkonného výboru Teritoriálního paktu zaměstnanosti Kraje Vysočina za Kraj Vysočina a Ing. Ivonu Hájkovou, její náhradnicí).
Návrh řešení V souvislosti se stanovením kompetencí členů rady kraje učiněné dne 7. 11. 2016 usnesením Rady Kraje Vysočina č. 1895/37/2016/RK Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále jen ORR ) navrhuje Radě Kraje Vysočina zrušit jmenování Ing. Bc. Martina Hyského členem Rady paktu TPZ za Kraj Vysočina a jmenovat Mgr. Pavla Pacala členem Rady paktu TPZ za Kraj Vysočina. Ostatní jmenování zůstávají beze změny.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
ruší
jmenování Ing. Bc. Martina Hyského členem Rady paktu Teritoriálního paktu zaměstnanosti Kraje Vysočina za Kraj Vysočina;
jmenuje
Mgr. Pavla Pacala členem Rady paktu Teritoriálního paktu zaměstnanosti Kraje Vysočina za Kraj Vysočina.
Odpovědnost ORR
Termín 31. 12. 2016