Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2016-85

Číslo jednacíRK-40-2016-85
NázevPředání nemovitých věcí do hospodaření - k.ú. Ždírec na Moravě
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší předání nemovitých věcí získaných kupní smlouvou z vlastnictví obce Ždírec do hospodaření Domova Ždírec, příspěvkové organizace.
Kraj Vysočina uzavřel v souladu s usnesením 0293/04/2010/ZK kupní smlouvu s obcí Ždírec, na základě které se kraj stal vlastníkem pozemků st. par. č. 98, st. par. č. 99, par. č. 8/1 a par. č. 899/2 v k. ú. Ždírec na Moravě, obec Ždírec. Uvedené pozemky byly získány v souvislosti s akcí Přístavba k domovu důchodců Ždírec pro klidovou a odpočinkovou zónu pro klienty domova důchodců. Stavba byla zrealizována a následně zkolaudována. Koupené pozemky byly upraveny do podoby parku, ve kterém byla v roce 2014 provedena revitalizace.
Koupené pozemky je třeba předat do hospodaření příspěvkové organizaci, která je využívá, tj. Domovu Ždírec, a to formou dodatku zřizovací listiny.
Návrh řešení OM navrhuje doporučit zastupitelstvu kraje schválit dodatek zřizovací listiny Domova Ždírec, kterým budou výše uvedené pozemky předány do hospodaření této organizace.
Usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje schválit dodatek zřizovací listiny Domova Ždírec.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit dodatek Zřizovací listiny č. xx Domova Ždírec dle materiálu
RK-40-2016-85, př. 1.