Detail materiálu pro radu čj. RK-39-2016-62

NázevNávrh smlouvy mezi Krajem Vysočina a Pardubickým krajem
Zpracoval P. Bartoš
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuProvoz linek veřejné linkové osobní dopravy se uskutečňuje přes hranice Kraje Vysočina a Pardubického kraje a je jimi zajišťována dopravní obslužnost jak Kraje Vysočina, tak Pardubického kraje. Jak Kraj Vysočina, tak Pardubický kraj hradí dopravcům kompenzaci při zajišťování dopravní obslužnosti svých území na příslušné délce spoje, na jejichž provozu mají zájem, na základě samostatných smluv s dopravci. S ohledem na komfort cestujících se jeví jako nevhodné, aby byl provoz na mezikrajských linkách zajišťován různými dopravci s nutností přestupu či přeodbavení cestujících vzhledem k různým objednatelům dopravy a naopak je z hlediska komfortu cestujících vhodné, aby mezikrajské linky byly provozovány uceleně. V současnosti je navrhovanou smlouvou řešena otázka zajištění dopravní obslužnosti území Kraje Vysočina prostřednictvím linky 620754 dopravce František Pytlík - BUS Vysočina, s kterým Kraj Vysočina nemá uzavřenou smlouvu na zajištění dopravní obsluhy a daná linka je realizována pod objednávkou Pardubického kraje. Současně navrhovaná smlouva umožní realizovat výběrové řízení na dopravce mezikrajských linek v rámci přípravy výběrových řízení ze strany Kraje Vysočina.
Předmětem této smlouvy je spolupráce Kraje Vysočina a Pardubického kraje za účelem zajištění dopravní obslužnosti území Kraje Vysočina a území Pardubického kraje mezikrajskými linkami, které jsou uvedeny v přílohách č. 1 a č. 2 této smlouvy a to od 1. 1. 2017.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství navrhuje doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout o uzavření Smlouvy o vzájemném zajištění dopravní obslužnosti veřejnou linkovou dopravou území Kraje Vysočina a Pardubického kraje s Pardubickým krajem, se sídlem Komenského náměstí 125, 532 11 Pardubice, IČO: 70892822, dle materiálu RK-39-2016-62, př. 1.
StanoviskaOddPKŽÚ nemá k návrhu usnesení připomínky
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít Smlouvu o vzájemném zajištění dopravní obslužnosti veřejnou linkovou dopravou území Kraje Vysočina a Pardubického kraje s Pardubickým krajem, se sídlem Komenského náměstí 125, 532 11 Pardubice, IČO: 70892822, dle materiálu RK-39-2016-62, př. 1.
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství, oddělení právní a krajského živnostenského úřadu
Termín 31. 12. 2016