Detail materiálu pro radu čj. RK-39-2016-19

RK-39-2016-19.doc
Číslo jednacíRK-39-2016-19
NázevRenominace zástupce Kraje Vysočina do Monitorovacího výboru Operačního programu INTERREG V-A Rakousko - Česká republika
Zpracoval O. Sklenář
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o renominaci zástupce do Monitorovacího výboru INTERREG V-A Rakousko - Česká republika za Kraj Vysočina (dále Monitorovací výbor ).
V souvislosti se stanovením kompetencí členů rady kraje učiněné dne 7. 11. 2016 usnesením Rady Kraje Vysočina č. 1895/37/2016/RK je nezbytné provést renominaci v Monitorovacím výboru tohoto programu, který je součástí implementační struktury programu. Stejně jako v minulém programovacím období, je každý kraj náležející do programovacího území (tj. Jihomoravský kraj, Jihočeský kraj, Kraj Vysočina, Dolní Rakousko, Horní Rakousko a město Vídeň) zastoupen 1 členem s právem hlasovacím. Dne 7. 4. 2015 usnesením č. 0665/12/2015/RK rozhodla Rada Kraje Vysočina o nominaci Ing. Bc. Martina Hyského jako člena Monitorovacího výboru ( Rada kraje nominuje Ing. Bc. Martina Hyského jako člena Monitorovacího výboru Rakousko - Česká republika 2014 - 2020; doc. RNDr. Ivetu Fryšovou, Ph.D. jako náhradnici člena Monitorovacího výboru Rakousko - Česká republika 2014 - 2020 ).
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále ORR ) doporučuje Radě Kraje Vysočina zrušit nominaci Ing. Bc. Martina Hyského jako člena Monitorovacího výboru INTERREG V-A Rakousko - Česká republika a nominovat Mgr. Pavla Pacala jako člena Monitorovacího výboru INTERREG V-A Rakousko - Česká republika. Náhradníkem člena INTERREG V-A Rakousko - Česká republika zůstává doc. RNDr. Iveta Fryšová, Ph.D. Nejbližší zasedání Monitorovacího výboru se bude konat 24. - 25. 1. 2017.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
ruší
nominaci Ing. Bc. Martina Hyského jako člena Monitorovacího výboru INTERREG V-A Rakousko - Česká republika;
nominuje
ukládá
Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina odeslat nominaci na Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.
Odpovědnost ORR
Termín 31. 12. 2016