Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2005-28

RK-16-2005-28.doc  RK-16-2005-28pr1.doc
Číslo jednacíRK-16-2005-28
NázevNabytí pozemků do vlastnictví kraje Vysočina pro stavbu "III/03821-Lidická-Havířská, Havlíčkův Brod - 2. stavba", změna usnesení
Zpracoval P. Krepčík
Popis problémuUsnesením zastupitelstva kraje č. 028/01/2004/ZK ze dne 17. 2. 2004 bylo schváleno nabytí pozemků pro stavbu "III/03821-Lidická-Havířská, Havlíčkův Brod - 2. stavba" v k. ú. a obci Havlíčkův Brod. Vzhledem k tomu, že pozemky zahrnuté do trvalého záboru pro danou stavbu byly předmětem restituce dle zák. č. 229/1991 Sb. v platném znění, nebylo je možné od vlastníků zapsaných v katastru nemovitostí získat bez možnosti jejich následného vydání oprávněné osobě. Po vypořádání všech restitučních nároků týkajících se budoucí stavbou dotčených pozemků došlo ke změně vlastníků, označení pozemků i jejich výměr. Z tohoto důvodu byly vypracované nové geometrické plány, na základě kterých je v současné době možné uzavřít smlouvy kupní, u majetku města může jít o smlouvu darovací a u pozemků ve vlastnictví města zatížených zástavním právem smlouvy budoucí kupní.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje doporučit zastupitelstvu kraje zrušit usnesení zastupitelstva kraje 028/01/2004/ZK ze dne 17. 2. 2004 a schválit nabytí pozemků do vlastnictví kraje Vysočina dle materiálu RK-16-2005-xx, př. 1 před realizací stavby silnice "III/03821 - Lidická - Havířská, Havlíčkův Brod - 2. stavba" za ceny stanovené dohodou odpovídající cenám pro výkupy pozemků pod silnicemi dle zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a změně některých zákonů, v platném znění a prováděcí vyhlášky k tomuto zákonu č. 540/2002 Sb., v platném znění (tj. 240 Kč/m2) a cenu porostů stanovenou podle tohoto předpisu nebo bezúplatným převodem.
Náklady na výkupy jsou kryty rozpočtem kraje
Části získaných pozemků, které nebudou po ukončení stavby součástí silnice, tzn. budou zastavěné např. chodníky, svahy, zastávky hromadné dopravy, budou následně odděleny geometrickým plánem a převedeny do vlastnictví Města Havlíčkův Brod za ceny, za které byly krajem Vysočina od původních vlastníků získány. K ošetření tohoto postupu OM navrhuje uzavřít mezi krajem Vysočina a městem Havlíčkův Brod smlouvu o budoucí kupní smlouvě.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* zrušit usnesení 028/01/2004/ZK;
* schválit nabytí pozemků pro stavbu "III/03821 - Lidická-Havířská, Havlíčkův Brod - 2. stavba" v rozsahu dle materiálu RK-16-2005-28, př. 1 za ceny stanovené dohodou odpovídající cenám pro výkupy pozemků pod silnicemi dle zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a změně některých zákonů, v platném znění a prováděcí vyhlášky k tomuto zákonu č. 540/2002 Sb., v platném znění a cenu porostů stanovenou podle tohoto předpisu nebo bezúplatným převodem;
* schválit uzavření smlouvy o budoucí kupní smlouvě mezi krajem Vysočina a městem Havlíčkův Brod, ve které se město Havlíčkův Brod zaváže uzavřít kupní smlouvu na pozemky nezastavěné silničním tělesem, jeho součástmi a příslušenstvím za stejnou kupní cenu, za kterou kraj Vysočina tyto pozemky získá do svého vlastnictví;
Termín 2005