Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2016-39

RK-37-2016-39.doc  RK-37-2016-39pr01.doc  RK-37-2016-39pr02.doc
Číslo jednacíRK-37-2016-39
NázevUzavření nájemních smluv a smlouvy o výpůjčce na pozemky zahrnuté do dočasného záboru stavby II/602 Jihlava - JV obchvat
Zpracoval V. Chmela
Popis problémuJedná se o uzavření nájemních smluv a smlouvy o výpůjčce na části pozemků zahrnutých do dočasného záboru stavby II/602 Jihlava - JV obchvat .
Kraj Vysočina je investorem stavby II/602 Jihlava - JV obchvat , která by měla být spolufinancována z prostředků EU. Jedná se o propojení silnice I/38 a silnice II/602, které umožní vyvedení silnice II/602 ze zastavěného území města a tím se umožní výrazněji regulovat tranzitní dopravu přes centrum města.
Z projektové dokumentace zpracované společností TRANSCONSULT s.r.o. vyplývá potřeba uzavření nájemních smluv a smlouvy o výpůjčce s vlastníky pozemků zahrnutých do obvodu dočasného záboru předmětné stavby. Pronajaté a vypůjčené pozemky budou sloužit jako plocha k uložení dočasné skládky ornice a zeminy, pro úpravu zemědělských sjezdů, přeložky inženýrských sítí, k zřízení obslužných komunikací a jako obslužné plochy pro tuto stavbu.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít s vlastníky pozemků zahrnutých do dočasného záboru stavby II/602 Jihlava - JV obchvat nájemní smlouvy, popř. smlouvu o výpůjčce se statutárním městem Jihlava dle materiálu RK-37-2016-39, př. 1, v katastrálních územích Helenín, Jihlava, Kosov u Jihlavy, Pančava a Sasov za cenu 30 Kč/m2/rok a v katastrálních územích Rančířov a Studénky za cenu 20 Kč/m2/rok. Celková plocha dočasného záboru je 64 702 m2. Smlouvy budou uzavřeny na dobu určitou a to na jeden nebo dva roky od předání stavby jejímu zhotoviteli Krajem Vysočina.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s návrhem usnesení.
* uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně nájemce a vlastníky pozemků na straně pronajímatele nájemní smlouvy na pronájem částí pozemků zahrnutých do dočasného záboru stavby II/602 Jihlava - JV obchvat za cenu v katastrálních územích Helenín, Jihlava, Kosov u Jihlavy, Pančava a Sasov 30 Kč/m2/rok a v katastrálních územích Rančířov a Studénky 20 Kč/m2/rok v rozsahu a na dobu dle materiálu RK-37-2016-39, př. 1;
* uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně vypůjčitele a statutárním městem Jihlava na straně půjčitele smlouvu o výpůjčce na části pozemků zahrnutých do dočasného záboru stavby II/602 Jihlava - JV obchvat v rozsahu a na dobu dle materiálu RK-37-2016-39, př. 1.
Termín 31. 12. 2017