Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2016-44

NázevProjektový záměr příspěvkové organizace - OP Zaměstnanost
Zpracoval J. Hadravová, L. Mikulášková
Předkládá K. Ubr
Popis problémuMateriál řeší rozhodnutí rady kraje o projektovém záměru příspěvkové organizace.
V souladu s Pravidly Rady Kraje Vysočina k projektovému řízení příspěvkových organizací přijatými usnesením rady kraje č. 1222/24/2011/RK ze dne 19. 7. 2011 žádá krajská příspěvková organizace o souhlas s projektovým záměrem. Jde o Vysočina Education, školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvkovou organizaci, jejíž projektový záměr je popsán v materiálu RK-30-2016-44, př. 1.
Návrh řešení Na základě předložených informací OŠMS nemá námitek k realizaci projektového záměru a doporučuje radě kraje udělit souhlas s jeho realizací. Podrobnější vyjádření OŠMS je v materiálu RK-30-2016-44, př. 2.
Podle § 59 odst. 1 písm. i) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších předpisů, vykonává rada kraje funkci zřizovatele.
StanoviskaGrémium ředitele: Grémium ředitele souhlasí s projektovým záměrem.

Odbor ekonomický: Realizace projektu nebude znamenat žádné finanční nároky na rozpočet kraje.

Odbor regionálního rozvoje: Dne 22. 6. 2016 byla uzavřena Dohoda o spolupráci v rámci Tzv. Teritoriálního paktu zaměstnanosti Kraje Vysočina (dále jen TPZ KV). Signatáři této dohody jsou Kraj Vysočina, Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina, Úřad práce ČR, Českomoravská konfederace odborových svazů, Vysočina Education, p.o., Svaz průmyslu a dopravy ČR. V rámci Operačního programu Zaměstnanost byla vyhlášena dne 18. 4. 2016 Cílená výzva na regionální projekty paktů zaměstnanosti v partnerství s Úřadem práce ČR. Orgány TPZ tj. Rada paktu a Výkonný výbor paktu se společně dohodly, že pro podporu a rozvoj činnosti TPZ KV bude do této výzvy připraven projekt, jehož hlavním nositelem bude Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina, partnerem s finanční spoluúčastí Vysočina Education, p.o. a partnerem bez finanční účasti Úřad práce ČR. Vyhlášená výzva doporučuje pro realizaci projektu zvolit jednu max. dvě cílové skupiny. Vzhledem k analýze současného stavu trhu práce v Kraji Vysočina se partneři projektu dohodli, že pro realizaci projektu bude efektivní aktivity stanovené výzvou zaměřit na cílovou skupinu Uchazeči o zaměstnání a neaktivní osoby mladší 25 let. Na základě výše uvedeného nemá ORR připomínky k předložené projektové fiši.
souhlasí
s realizací projektového záměru Vysočina Education, školského zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a střediska služeb školám, příspěvkové organizace dle materiálu RK-30-2016-44, př. 1.
Odpovědnost OŠMS
Termín 30. 11. 2016