Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2005-39

RK-16-2005-39.doc
Číslo jednacíRK-16-2005-39
NázevPoskytnutí finančního příspěvku - krajská přehlídka "Třebíčské loutkářské jaro"
Zpracoval J. Panáčková
Předkládá H. Kubíček
Popis problémuRada kraje Vysočina svým usnesením č. 1387/36/2004/RK ze dne 19. 10. 2004 schválila Pravidla Rady kraje Vysočina pro poskytování finančních příspěvků v oblasti neprofesionálního umění (dále jen "pravidla").
Dne 15. 3. 2005 byla mezi krajem Vysočina a Kulturním, vzdělávacím a informačním zařízením Třebíč uzavřena Smlouva o poskytnutí finančního příspěvku v oblasti neprofesionálního umění na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky "XXXIX. Třebíčské loutkářské jaro", která se uskutečnila dne 18. března 2005. Porota doporučila na národní přehlídku Loutkářská Chrudim soubor loutkového divadla Starost Prostějov.
Návrh řešení KVIZ Třebíč zaslalo vyúčtování přehlídky a podle předložených dokladů mu náleží v souladu s pravidly a smlouvou finanční příspěvek ve výši 8 496,- Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s jejím pořádáním. Finanční prostředky na poskytnutí příspěvku jsou zahrnuty v rozpočtu kapitoly Kultura ORJ 4000 na rok 2005.
KVIZ Třebíč je příspěvkovou organizací města Třebíč. V souladu s rozpočtovými pravidly je třeba poskytnout finanční příspěvek zřizovateli. Odbor kultury a památkové péče navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje schválit poskytnutí finančního příspěvku městu Třebíč v souladu s bodem 5. článku 4 pravidel.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit poskytnutí finančního příspěvku městu Třebíč ve výši 8 496,- Kč pro Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním krajské postupové přehlídky "XXXIX. Třebíčské loutkářské jaro".
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče
Termín květen 2005