Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2005-37

RK-16-2005-37.doc  RK-16-2005-37pr1.doc  RK-16-2005-37pr2.doc
Číslo jednacíRK-16-2005-37
NázevKrajské kolo soutěže mladých cyklistů
Zpracoval M. Olšan
Předkládá L. Staněk, Z. Ludvík
Popis problémuKaždoročně probíhá v rámci celé republiky dopravní soutěž Mladý cyklista, která je vyvrcholením předmětu Dopravní výchova na základních školách. Tato soutěž má čtyři úrovně: základní v rámci škol, oblastní v rámci obcí s rozšířenou působností, krajskou v rámci kraje a celostátní pod záštitou Ministerstvo dopravy ČR a Ministerstvo školství ČR.
V předchozích letech krajské kolo soutěže dopravní výchovy pořádalo Centrum služeb pro silniční dopravu Praha, regionální pracoviště BESIP a kraj každoročně na tuto soutěž přispíval finanční částkou v rozsahu do 10.000,- Kč.
Koncem loňského roku však regionální pracoviště Centra služeb ukončilo svou činnost a současně nově vydané Propozice a pokyny k organizaci dopravní soutěže mladých cyklistů Ministerstvem dopravy ČR v roce 2003 zohlednily novou strukturu veřejné správy.
Vzhledem k těmto skutečnostem se odbor dopravy krajského úřadu ujal ve spolupráci s pracovníkem BESIP/ÚAMK organizace krajského kola soutěže dopravní výchovy. Náklady na realizaci soutěže bude hradit BESIP/ÚAMK ve výši 45.000,- Kč, ceny pro soutěžící ve výši 15.980,- Kč navrhuje odbor dopravy hradit z rozpočtu kraje, z položky péče o lidské zdroje a majetek kraje.
Soutěž se uskuteční ve dnech 1. - 2. 6. 2005 na dopravním hřišti ve Žďáru nad Sázavou, po předcházejícím předjednání pod záštitou hejtmana kraje Vysočina.
Vítězné družstvo z každé věkové kategorie by mělo reprezentovat kraj v celostátním kole v Karlových Varech a Sokolově ve dnech 14. - 16. června 2005. Podle organizačních pokynů metodiky soutěže vydaných v Propozicích a pokynech k organizaci dopravní soutěže mladých cyklistů Ministerstvem dopravy ČR hradí náklady spojené s dopravou soutěžících do místa konání celostátního finále kraj, který družstva vysílá. Odhad nákladů pro 8 dětí a dvě dospělé osoby doprovodu činí 6.000,- Kč.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství a odbor školství, mládeže a sportu doporučují radě kraje schválit uvolnění finančních prostředků z položky péče o lidské zdroje a majetek kraje na podporu krajského kola soutěže mladých cyklistů (ceny pro účastníky) na nákup cyklovybavení ve výši 5.880,- Kč, na cestovní výdaje na celostátní finále ve výši 6.000,- Kč a schválit výdej propagačních předmětů z katalogu propagačních předmětů kraje ve výši 10.100,- Kč,.
StanoviskaEkonomický odbor nemá k předloženému materiálu připomínky.
* přesun rozpočtových prostředků v celkové výši 11.880,- Kč z položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje do kapitoly Dopravy a silničního hospodářství, § 2223 na podporu krajského kola soutěže mladých cyklistů (ceny pro účastníky) a proplacení cestovních nákladů na dopravu do místa konání celostátního finále podle přílohy RK-16-2005-37, př. 1;
* výdej propagačních předmětů z katalogu podle přílohy RK-16-2005-37, př. 1.
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství, odbor školství, mládeže a sportu, odbor ekonomický
Termín 30. 6. 2005