Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2016-78

RK-26-2016-78.doc  RK-26-2016-78pr01.pdf
Číslo jednacíRK-26-2016-78
NázevSouhlas s uzavřením smlouvy o pronájmu licencí software - Střední průmyslová škola Třebíč
Zpracoval8 Souhlas s uzavřením smlouvy o pronájmu licencí software - Střední průmyslová škola Třebíč pro: jednání rady kraje č. 26/2016 dne 23. 8. 2016 zpracovali: H. Procházková, O. Králík
Předkládá K. Ubr
Popis problémuMateriál řeší žádost Střední průmyslové školy Třebíč (dále jen škola ) o souhlas s uzavřením smlouvy o pronájmu licencí software na dobu delší než jeden rok (dále jen smlouva ).
Škola předložila návrh smlouvy od firmy AutoCont CZ a.s., Hornopolní 3312/34, 702 00 Ostrava (dále jen firma ) na pronájem licencí software (operační systémy a kancelářské aplikace), který je možno provozovat na všech počítačích ve škole. Firma byla vybrána ve vypsaném výběrovém řízení na základě nejnižší podané cenové nabídky. Předmětem pronájmu jsou licence k užívání vždy poslední verze desktopového operačního systému Windows s možností downgradu a poslední verze kancelářského balíku MS Office s možností downgradu a licencí core CAL. Návrh smlouvy obsahuje ujednání o době trvání smlouvy 36 měsíců od data podpisu smlouvy, nájemné činí 580 195 Kč včetně DPH za celou dobu trvání smlouvy. Platba nájemného proběhne předem na základě vystavených daňových dokladů vždy na následujících dvanáct měsíců.
Účelem uzavření smlouvy o pronájmu je mít aktuální verze operačních systémů a kancelářských aplikací. Ve škole je nyní 800 ks počítačů, na kterých bude možno takto užívat nejnovější operační systém a kancelářské aplikace.
Návrh řešení OŠMS navrhuje radě kraje, aby vyslovila souhlas s uzavřením smlouvy o pronájmu licencí software dle materiálu RK-26-2016-78, př. 1.
Podle § 59 odst. 1 písm. i) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, udělení souhlasu s uzavřením této smlouvy přísluší radě kraje v souvislosti s výkonem zřizovatelské funkce.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ředitel Střední průmyslové školy Třebíč.
Termín 1. 9. 2016