Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2016-42

RK-26-2016-42.doc  RK-26-2016-42pr01.pdf
Číslo jednacíRK-26-2016-42
NázevSmlouvy o spolupráci Monitoring cyklistů a pěších v rámci sítě cyklotras a cyklostezek v Kraji Vysočina
Zpracoval P. Stejskal
Předkládá L. Seidl
Popis problémuRozvoj šetrné dopravy a turistiky se dnes neobejde bez využití moderních technologií, díky kterým lze zjistit návštěvnost a zatížení jednotlivých cykloturistických koridorů. Kraj Vysočina je zodpovědný za rozvoj regionálních páteřních cyklotras (č. 1, 16, 19, 26 a Euro Velo č. 4). Současně investory komunikací pro cyklisty jsou především města a obce příp. jejich svazky. Monitoring je tedy nezbytný nejen pro hodnocení návštěvnosti, ale i pro efektivní rozhodování a zpětnou vazbu v oblasti investic do infrastruktury. Dle výše uvedených východisek je tedy sdílení dat z monitoringu společným zájmem Kraje Vysočina a partnerů, kterými jsou v této etapě města Třebíč, Žďár nad Sázavou a Bystřice nad Pernštejnem.
Návrh řešení V návaznosti na usnesení rady kraje č. 2381/38/2015/RK ze dne 17. 12. 2015 byly v rámci veřejné zakázky malého rozsahu pořízeny do majetku kraje 4 automatické selektivní sčítače cyklistů a pěších. Jejich osazení, zajištění provozu a zpracování dat ve spolupráci s místní samosprávou je předmětem tohoto materiálu.
Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje radě kraje rozhodnout o uzavření smluv o spolupráci s městy Třebíč, Žďár nad Sázavou a Bystřice nad Pernštejnem Monitoring cyklistů a pěších v rámci sítě cyklotras a cyklostezek v Kraji Vysočina dle materiálu RK-26-2016-42, př. 1.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít smlouvy o spolupráci Monitoring cyklistů a pěších v rámci sítě cyklotras a cyklostezek v Kraji Vysočina dle materiálu RK-26-2016-42, př. 1.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Termín 30. 9. 2016