Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2016-15

RK-24-2016-15.doc
Číslo jednacíRK-24-2016-15
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření - splátka poskytnuté zápůjčky od Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Jihlava
Zpracoval A. Vlachová
Předkládá K. Ubr
Popis problémuMateriál řeší provedení rozpočtového opatření v důsledku přijetí splátky zápůjčky poskytnuté příspěvkové organizaci.
Usnesením 0463/05/2012/ZK ze dne 18. 9. 2012 rozhodlo Zastupitelstvo Kraje Vysočina o poskytnutí zápůjčky Střední škole obchodu a služeb Jihlava (od 1. 7. 2014 změna názvu: Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava) ve výši 1 300 000 Kč za účelem realizace projektu M00225 UMBESA - Udržitelný jídelníček - realizace trvalé udržitelnosti ve stravovacích zařízeních za zvláštního zohlednění regionálních, sezónních a ekologických potravin a čerstvě připravovaných jídel . Dne 27. 6. 2016 byla připsána na účet kraje splátka výše uvedené zápůjčky.
Návrh řešení V souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, je třeba provést příslušné rozpočtové opatření, kterým se splátka zápůjčky převede do Fondu strategických rezerv Kraje Vysočina.
OŠMS navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje schválit rozpočtové opatření, spočívající ve zvýšení příjmové části rozpočtu kraje u položky 2451 - Splátky půjčených prostředků od příspěvkových organizací o částku 1 300 000 Kč se současným převedením těchto prostředků do Fondu strategických rezerv Kraje Vysočina.
StanoviskaOdbor ekonomický nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení příjmů rozpočtu kraje (položka 2451 - Splátky půjčených prostředků od příspěvkových organizací) o částku 1 300 000 Kč v souvislosti s vrácením zápůjčky poskytnuté Obchodní akademii, Střední zdravotnické škole, Střední odborné škole služeb a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Jihlava na předfinancování projektu M00225 UMBESA - Udržitelný jídelníček - realizace trvalé udržitelnosti ve stravovacích zařízeních za zvláštního zohlednění regionálních, sezónních a ekologických potravin a čerstvě připravovaných jídel a převedení této částky do Fondu strategických rezerv Kraje Vysočina (položka 8115 - Změna stavu krátkodobých prostředků na bankovních účtech).
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, odbor ekonomický
Termín 30. 9. 2016