Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2016-86

Číslo jednacíRK-22-2016-86
NázevDarování pozemku v k. ú. Tis u Habrů
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuNa OM se obrátila obec Tis se žádostí o darování pozemku par. č. 1998/6 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 2 m2 v k. ú. Tis u Habrů. Tento pozemek vznikl po geometrickém zaměření dle GP č. 320-58/2016, kterým byl zaměřován nemovitý majetek obce Tis. Požadovaný pozemek tvoří část přístupové cesty k rozestavěné novostavbě na pozemku par. č. 384/5 v k. ú. Tis u Habrů.
Návrh řešení OM navrhuje požadovaný pozemek převést darem z vlastnictví kraje do vlastnictví obce. Pozemek přestal sloužit jako silniční a je pro kraj, resp. KSUSV nepotřebný. Pozemek nebude sloužit ke komerčním účelům, naopak bude sloužit veřejně prospěšným účelům.
Podmínkou pro převod pozemků z vlastnictví kraje je zveřejnění záměru darování pozemků na úřední desce Krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu. Po uplynutí této doby bude darování požadovaného pozemku předloženo k rozhodnutí zastupitelstvu. Darovaný pozemek bude následně dodatkem zřizovací listiny vyjmut z hospodaření KSUSV.
Usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování pozemku par. č. 1998/6 v k.ú. Tis u Habrů z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Tis a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem dotčený pozemek z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Tis.
Darovací smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Havlíčkův Brod i ODSH souhlasí s darováním pozemku par. č. 1998/6 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 2 m2 v k. ú. Tis u Habrů do vlastnictví obce Tis.
zveřejnit záměr darování pozemku par. č. 1998/6 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 2 m2 odděleného GP č. 320-58/2016 z pozemku par. č. 1998/3 v k. ú. Tis u Habrů, obec Tis z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Tis;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 1998/6 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 2 m2 oddělený GP č. 320-58/2016 z pozemku par. č. 1998/3 v k. ú. Tis u Habrů, obec Tis z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Tis.
Odpovědnost OM
Termín 13. 9. 2016