Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2016-73

RK-22-2016-73.doc  RK-22-2016-73pr01.pdf  RK-22-2016-73pr02.pdf  RK-22-2016-73pr03.doc
Číslo jednacíRK-22-2016-73
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Kultura - poskytnutí dotace Filharmonii G. Mahlera na realizaci akce Koncerty pro zaměstnance příspěvkových organizací Kraje Vysočina v roce 2016
Zpracoval M. Kružíková, K. Kotlíková
Předkládá M. Kružíková
Popis problémuJedná se o poskytnutí dotace na realizaci hudebního projektu Filharmonie G. Mahlera určeného především pro zaměstnance krajských příspěvkových organizací v souvislosti se žádostí o podporu vážné hudby a významného hudebního výročí v Kraji Vysočina.
Letošní rok je v oblasti hudebního umění nejen na Vysočině připomínán v souvislosti
s výročím narození významných hudebních skladatelů, bratří Pavla a Antonína Vranických, rodáků z Nové Říše. Cílem projektu Filharmonie G. Mahlera je přispět koncertní činností k prezentaci a propagaci dobrého jména Vysočiny a k popularizaci a přiblížení hudebního umění významných rodáků spjatých s naším krajem širší veřejnosti. Projekt má zároveň přispět k naplnění poslání filharmonie, k oživení odkazu a připomenutí jedinečného kulturního dědictví, které nám zanechali osobnosti, které se v našem regionu narodili, žili zde a tvořili. Zároveň by měl projekt pomoci k rozšíření spolupráce s Krajem Vysočina, s jeho příspěvkovými organizacemi, se samosprávami měst a obcí, případně s dalšími partnery (NPÚ, školy, mediální partneři, osobnosti politické i kulturní sféry atd.).
K výše zmíněným výročím se již letos uskutečnil v Jihlavě reprezentativní koncert VIVAT VRANICKÝ , při němž se sólových partů ujal Petr Nouzovský, jeden z nejlepších českých a evropských violoncellistů současnosti a držitel mnoha mezinárodních ocenění. Tento koncert se setkal s velkým ohlasem posluchačů a mimořádně vysokou návštěvností.
Filharmonie G. Mahlera připravila v roce 2016 ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi zřizovanými krajem na úseku kultury hudební projekt koncipovaný především pro zaměstnance příspěvkových organizací Kraje Vysočina se sídlem mimo krajské město Jihlavu, v jehož rámci se uskuteční čtyři koncerty. Do větších sálů, které umožňují větší nástrojové obsazení orchestru, jsou připraveny dva reprezentativní koncerty VIVAT VRANICKÝ , a to v Muzeu Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizaci a v Městském kulturním středisku v Moravských Budějovicích (dle zájmu Beseda nebo zámecká konírna), které úzce spolupracuje s třebíčským muzeem. Další dva menší koncerty Komorního orchestru Filharmonie G. Mahlera se budou konat v krajských příspěvkových organizacích, v Muzeu Vysočiny Pelhřimov a Horácké galerii v Novém Městě na Moravě.
Žádost byla projednána se všemi kompetentními osobami a zainteresovanými subjekty
- s RNDr. Marií Kružíkovou, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu, která projektu poskytla plnou podporu, s odborem kultury, památkové péče a cestovního ruchu a dotčenými příspěvkovými organizacemi.
Bližší popis projektu, včetně doplňujících informací k Filharmonii G. Mahlera, je uveden v materiálu RK-22-2016-73, př. 1 a RK-22-2016-73, př. 2.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu spolu s radní kraje RNDr. Marií Kružíkovou navrhují radě kraje rozhodnout poskytnout dotaci Filharmonii G. Mahlera, z. s.,
IČO: 26617706, se sídlem Lesní 2946/5, 586 01 Jihlava, ve výši 198 000 Kč na realizaci hudební akce Koncerty pro zaměstnance příspěvkových organizací Kraje Vysočina , dle materiálu RK-22-2016-73, př. 3, a schválit příslušné rozpočtové opatření.
StanoviskaEkonomický odbor: Aktuální stav kapitoly Rezerva a rozvoj kraje, položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje ke dni 21. 6. 2016 činí 33 935 tis. Kč.
Odbor sekretariátu hejtmana: Odbor sekretariátu hejtmana souhlasí s navrženou publicitou.
Odbor informatiky: Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID O01771.0001.
* poskytnout Filharmonii G. Mahlera, z. s., IČO: 26617706, se sídlem Lesní 2946/5,
586 01 Jihlava, dotaci ve výši 198 000 Kč dle materiálu RK-22-2016-73, př. 3;
* uzavřít veřejnoprávní smlouvu dle materiálu RK-22-2016-73, př. 3;
rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení kapitoly Kultura, § 3312 - Hudební činnost, o částku 198 000 Kč při současném snížení kapitoly Rezerva a rozvoj kraje,
§ 6409 - Ostatní činnosti j. n., položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje o částku 198 000 Kč určenou na realizaci akce Koncerty pro zaměstnance příspěvkových organizací Kraje Vysočina .
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, ekonomický odbor
Termín 28. 2. 2017