Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2005-35upr1

RK-06-2005-35upr1.doc
Číslo materiálu35upr1
Číslo jednacíRK-06-2005-35upr1
NázevNominace členů Hodnotícího výboru pro Programu obnovy venkova Vysočiny v roce 2005
Zpracoval L. Hrůza, D.Vichr
Předkládá M. Černá
Popis problémuDle schválených Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro poskytování účelových dotací z rozpočtu kraje Vysočina v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny (dále jen POVV) stanoví zastupitelstvo kraje jako svůj poradní orgán Hodnotící výbor POVV (dále jen výbor). Účelem tohoto výboru je posouzení žádostí obcí, jejich svazků nebo sdružení, a zpracování návrhů na poskytnutí účelových dotací. Členy výboru jmenuje zastupitelstvo.
Návrh řešení Ing. Marie Černá oslovila politické strany zastoupené v zastupitelstvu kraje, aby navrhly své kandidáty.

Při sestavování obsazení tohoto výboru bylo v roce 2004 zohledněno poměrné zastoupení členů z jednotlivých obvodů obcí s pověřenou působností III. stupně a to systémem jeden člen za každý tento obvod. Pro rok 2005 jsou do výboru navrženy 2 členové za každou politickou stranu zastoupenou v zastupitelstvu kraje a zbývající místa jsou obsazena zástupci Sdružení obcí Vysočiny.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit složení krajského výběrového výboru pro Programu obnovy venkova Vysočiny v roce 2005.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 15. 2. 2005