Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2016-50

Číslo jednacíRK-22-2016-50
NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Havlíčkův Brod
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší darování pozemku zastavěného místní komunikací v k.ú. Havlíčkův Brod do vlastnictví města Havlíčkův Brod a tomu předcházející kroky.
Na OM se obrátilo město Havlíčkův Brod se žádostí o darování pozemku par. č. 1954/11 - ost. plocha, sportoviště o výměře 772 m2 v k. ú. Havlíčkův Brod. Jedná se o pozemek pod místní komunikací, kterou chce město Havlíčkův Brod opravovat v rámci stavby Rekonstrukce komunikací ul. Strážná, Waldhauserova, Sekaninova - Havlíčkův Brod . Stavba řeší kompletní rekonstrukci povrchu komunikací, chodníků, umístění nových parkovacích ploch, veřejného osvětlení a přeložky inženýrských sítí.
Uvedený pozemek vlastní Kraj Vysočina na základě Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy čj. 19646/2001-14 ze dne 1. 7. 2001 vydaného v souladu se zákonem č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů. Zřizovací listinou ze dne 18. 9. 2001 byl tento pozemek předán do hospodaření České zemědělské akademie v Humpolci, resp. jejímu právnímu předchůdci.
Návrh řešení OM navrhuje požadovaný pozemek převést darem do vlastnictví města Havlíčkův Brod. Pozemek již mnoho let slouží jako místní komunikace a jsou na něm vybudovány chodníky, tzn. že slouží a bude sloužit veřejně prospěšným účelům.
Podmínkou pro převod pozemku z vlastnictví kraje je zveřejnění záměru darování pozemku na úřední desce Krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu. Po uplynutí této doby bude darování dotčených pozemků předloženo k rozhodnutí zastupitelstvu. Pozemek bude dodatkem zřizovací listiny vyjmut z hospodaření České zemědělské akademie v Humpolci.
Usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování pozemku zastavěného místní komunikaci v k.ú. Havlíčkův Brod z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Havlíčkův Brod a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem dotčený pozemek z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Havlíčkův Brod.
Darovací smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
StanoviskaČeská zemědělská akademie v Humpolci nemá žádné námitky proti převodu pozemku par. č. 1954/11 o výměře 772 m2 v k. ú. Havlíčkův Brod do vlastnictví města Havlíčkův Brod.
Odbor školství, mládeže a tělovýchovy souhlasí s převodem pozemku par. č. 1954/11 v k. ú. Havlíčkův Brod do vlastnictví města Havlíčkův Brod.
zveřejnit záměr darování pozemku par. č. 1954/11 - ost. plocha, sportoviště o výměře 772 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Havlíčkův Brod;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. par. č. 1954/11 - ost. plocha, sportoviště o výměře 772 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Havlíčkův Brod.
Odpovědnost OM
Termín 13. září 2016