Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2016-36

RK-22-2016-36.doc  RK-22-2016-36pr01.pdf  RK-22-2016-36pr02.doc
Číslo jednacíRK-22-2016-36
NázevDohoda o spolupráci při výstavbě centrálního dopravního terminálu v Jihlavě
Zpracoval H. Strnadová
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuRada kraje rozhodla usnesením 1142/21/2014/RK dne 17. 6. 2014 o uzavření Memoranda o spolupráci v železniční dopravě v rámci územního obvodu Kraje Vysočina (dále jen Memorandum). Zúčastněnými stranami jsou Kraj Vysočina, Ministerstvo dopravy ČR, Správa železniční dopravní cesty, státní organizace a České dráhy, a.s. Memorandum je přílohou materiálu RK-22-2016-36, př. 1. V článku 2 písm. f) tohoto Memoranda zúčastněné strany deklarují podporu revitalizace uzlu Jihlava spočívající v přesunu části osobní dopravy ze železniční stanice Jihlava do železniční stanice Jihlava město. Dohoda o spolupráci při výstavbě centrálního dopravního terminálu v Jihlavě (dále jen CDT) je dalším krokem k zahájení přípravy vedoucí k realizaci CDT a přibírá ke spolupráci i statutární město Jihlava. Dohoda o spolupráci při výstavbě centrálního dopravního terminálu v Jihlavě je přílohou materiálu RK-22-2016-36, př. 2.
Pro naplnění uvedeného záměru bude neprodleně vytvořena pracovní skupina pro výstavbu CDT, do které jmenují zúčastněné strany své zástupce.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství navrhuje radě kraje:
* rozhodnout uzavřít Dohodu o spolupráci při výstavbě centrálního dopravního terminálu v Jihlavě dle materiálu RK-22-2016-36, př. 2.
* jmenovat jako člena pracovní skupiny Ing. Pavla Bartoše, vedoucího oddělení dopravní obslužnosti odboru dopravy a silničního hospodářství a náhradníka za člena pracovní skupiny Ing. Hanu Strnadovou, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít Dohodu o spolupráci při výstavbě centrálního dopravního terminálu v Jihlavě dle materiálu RK-22-2016-36, př. 1;
jmenuje
členem pracovní skupiny Ing. Pavla Bartoše, vedoucího oddělení dopravní obslužnosti odboru dopravy a silničního hospodářství a náhradníkem za člena pracovní skupiny Ing. Hanu Strnadovou, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství.
Odpovědnost ODSH
Termín 2016- 12- 30