Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2016-14

RK-16-2016-14.doc  RK-16-2016-14pr01.pdf
Číslo jednacíRK-16-2016-14
NázevSmlouva zakládající právo provést stavbu v rámci akce Chodník a autobusová zastávka, Nevcehle
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuJedná se o uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu v rámci akce Chodník a autobusová zastávka, Nevcehle .
Obec Nevcehle bude investorem stavby chodníků a autobusové zastávky v obci Nevcehle. Tato skutečnost je vyvolána snahou o zlepšení dopravní situace v obci. Touto stavbou budou dotčeny také pozemky ve vlastnictví Kraje Vysočina.
Podle dokumentace pro stavební povolení vyhotoveného firmou PROfi Jihlava, spol. s r.o., Pod Příkopem 6, 586 01 Jihlava plyne, že se bude jednat o trvalé zábory u částí pozemků par. č. 2721/12 - ostatní plocha, jiná plocha (trvalý zábor 96 m2), par. č. 2721/11- ostatní plocha, jiná plocha (trvalý zábor 3 m2) a par. č. 2721/1 - ostatní plocha, silnice (trvalý zábor 80 m2), vše v k. ú. a obci Nevcehle, které jsou ve vlastnictví Kraje Vysočina.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít s obcí Nevcehle smlouvu zakládající právo provést stavbu za účelem vydání územního rozhodnutí (stavebního povolení) výstavby chodníků a autobusové zastávky v rámci akce Chodník a autobusová zastávka, Nevcehle . Po výstavbě dojde ke geometrickému zaměření a následnému majetkoprávnímu vypořádání.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace se stavební akcí souhlasí.
Odbor dopravy a silničního hospodářství se stavební akcí souhlasí.
souhlasí
s výstavbou chodníků a autobusové zastávky v rámci akce Chodník a autobusová zastávka, Nevcehle na částech pozemků par. č. 2721/12 - ostatní plocha, jiná plocha (trvalý zábor 96 m2), par. č. 2721/11- ostatní plocha, jiná plocha (trvalý zábor 3 m2) a par. č. 2721/1 - ostatní plocha, silnice (trvalý zábor 80 m2), vše v k. ú. a obci Nevcehle, které jsou ve vlastnictví Kraje Vysočina v rozsahu dokumentace pro stavební povolení;
uzavřít mezi obcí Nevcehle na straně stavebníka a Krajem Vysočina na straně vlastníka pozemků smlouvu zakládající obci Nevcehle právo provést stavbu Chodník a autobusová zastávka, Nevcehle na částech pozemků par. č. 2721/12 - ostatní plocha, jiná plocha (trvalý zábor 96 m2), par. č. 2721/11- ostatní plocha, jiná plocha (trvalý zábor 3 m2) a par. č. 2721/1 - ostatní plocha, silnice (trvalý zábor 80 m2).
Termín 30. 5. 2016