Detail materiálu pro radu čj. RK-13-2016-14

RK-13-2016-14.doc  RK-13-2016-14pr01.doc
Číslo jednacíRK-13-2016-14
NázevZvýšení závazného ukazatele pro Projektovou kancelář Kraje Vysočina, příspěvkovou organizaci, na administraci projektu Pořízení zdravotnické techniky a vybavení komplexu PCHO Nemocnice Třebíč - rozpočtové opatření na kapitole Analýzy a podpora řízení
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá D. Buřičová
Popis problémuJedná se o rozhodnutí o uvolnění účelově vázaných prostředků z rozpočtu Kraje Vysočina, kapitoly Analýzy a podpora řízení Projektové kanceláři Kraje Vysočina, příspěvkové organizaci (dále jen PKKV ), na administraci projektu Pořízení zdravotnické techniky a vybavení komplexu PCHO Nemocnice Třebíč . Projekt realizuje Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace v rámci Integrovaného regionálního operačního programy pro období 2014 - 2020.
V souladu s nastaveným procesem objednávání služeb PKKV ze strany Kraje Vysočina Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace, oslovila PKKV s objednávkou služeb. PKKV sdělila, že je služby v požadovaném rozsahu podle předem dohodnutého harmonogramu schopna poskytnout, nacenila je a Odbor analýz a podpory řízení Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále jen OAPŘ ), jako zřizovatelský odbor PKKV ověřil, že cena služeb odpovídá cenám v místě a čase obvyklým.
Projektová kancelář bude realizovat veškeré administrativní aktivity tj. přípravu projektové žádosti, tak aktivity v rámci realizace a udržitelnosti. Výjimkou je administrace veřejné zakázky. Předpokládá se, že projekt bude probíhat od roku 2016 do roku 2023. Celkové náklady na jeho administraci byly vyčísleny na 291 000 Kč, z toho v roce 2016 celkem 118 000 Kč. Zbytek finančních prostředků je rozpočítán dle harmonogramu až do roku 2023. Odsouhlasená Objednávka administrace projektu (předmět, rozsah, obsah a cena služeb včetně harmonogramu projektu), uvedená v materiálu RK-13-2016-14, př. 1, je předkládána Radě Kraje Vysočina k projednání.
V případě, že projekt nebude doporučen k financování ze strany poskytovatele dotace, potom nebude realizována aktivita poradenství při realizaci projektu a udržitelnost a nebude účtována cena za tyto služby ve výši 173 000 Kč.
Po ukončení realizace projektu bude Radě Kraje Vysočina předložena zpráva o provedených službách.
Návrh řešení Odbor analýz a podpory řízení Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje Radě Kraje Vysočina schválit:
- rozpočtové opatření v rámci kapitoly Analýzy a podpora řízení a § 3636 - Územní rozvoj spočívající ve zvýšení položky 5331 - Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím o částku 118 000 Kč při současném snížení položky 5901 - Nespecifikované rezervy o stejnou částku 118 000 Kč s určením pro Projektovou kancelář Kraje Vysočina, příspěvkovou organizaci, na pokrytí nákladů spojených s administrací projektu Pořízení zdravotnické techniky a vybavení komplexu PCHO Nemocnice Třebíč ;
- zvýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz na rok 2016 pro Projektovou kancelář Kraje Vysočina, příspěvkovou organizaci, o částku 118 000 Kč určenou k pokrytí nákladů spojených s administrací projektu Pořízení zdravotnické techniky a vybavení komplexu PCHO Nemocnice Třebíč ;
a uložit
- Odboru analýz a podpory řízení a Odboru zdravotnictví Krajského úřadu Kraje Vysočina předložit radě kraje po ukončení činností dle materiálu RK-13-2016-14, př. 1 zprávu o provedených službách.
Rada Kraje Vysočina usnesením 0154/04/2016/RK schválila projektový záměr Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace a Zastupitelstvo Kraje Vysočina usnesením 0080/02/2016/ZK souhlasilo s realizací plánovaného projektu Pořízení zdravotnické techniky a vybavení komplexu PCHO Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, předkládaného do Integrovaného regionálního operačního programu a se spolufinancováním povinné spoluúčasti žadatele v souladu s materiálem ZK-02-2016-15, př. 2.
StanoviskaOdbor ekonomický nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření v rámci kapitoly Analýzy a podpora řízení.

Odbor zdravotnictví souhlasí s navrženým řešením.
* rozpočtové opatření v rámci kapitoly Analýzy a podpora řízení a § 3636 - Územní rozvoj spočívající ve zvýšení položky 5331 - Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím o částku 118 000 Kč při současném snížení položky 5901 - Nespecifikované rezervy o stejnou částku 118 000 Kč s určením pro Projektovou kancelář Kraje Vysočina, příspěvkovou organizaci, na pokrytí nákladů spojených s administrací projektu Pořízení zdravotnické techniky a vybavení komplexu PCHO Nemocnice Třebíč ;
* zvýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz na rok 2016 pro Projektovou kancelář Kraje Vysočina, příspěvkovou organizaci, o částku 118 000 Kč určenou k pokrytí nákladů spojených s administrací projektu Pořízení zdravotnické techniky a vybavení komplexu PCHO Nemocnice Třebíč
ukládá
Odboru analýz a podpory řízení a Odboru zdravotnictví Krajského úřadu Kraje Vysočina předložit radě kraje po ukončení činností vymezených v materiálu RK-13-2016-14, př. 1 zprávu o provedených službách
Odpovědnost OAPŘ, Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace