Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2012-27

RK-14-2012-27.doc  RK-14-2012-27pr01.pdf  RK-14-2012-27pr02.xls
Číslo jednacíRK-14-2012-27
NázevZáměr prodeje nemovitého majetku v k. ú. a obci Havlíčkův Brod
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o záměr prodeje areálu bývalé střední zemědělské školy na ul. Jihlavská v k. ú. a obci Havlíčkův Brod.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem nemovitostí na ul. Jihlavská v Havlíčkově Brodě - areálu bývalé střední zemědělské školy. Nemovitosti přešly do vlastnictví kraje na základě Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR č.j. 19646/2001-14 ze dne 26. 6. 2001 vydaného ve smyslu zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů v souvislosti s převzetím zřizovatelské působnosti Střední zemědělské školy Havlíčkův Brod, graficky je areál nemovitostí znázorněn v materiálu RK-14-2012-27, př. 1. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Jihlava jsou tyto nemovitosti vedeny na listu vlastnictví 1811 pro katastrální území a obec Havlíčkův Brod. Nemovitosti se nachází v okrajové části města Havlíčkův Brod. Hlavním objektem areálu je 2. patrová budova školy č.p. 895 postavená v roce 1965 na pozemku par. č. st. 2457 společně s jídelnou, tělocvičnou a garážemi. Druhou hlavní nemovitostí je 3. patrový objekt domova mládeže č.p. 1113 postavený v roce 1972 na pozemku par. č. st. 3651. V areálu se dále nachází bytový objekt se 4 byty (o velikosti 3+1 s příslušenstvím) postavený v roce 1972 na par. č. st. 3657. Na pozemku par. č. st. 5775 se nachází objekt kotelny, který slouží pro vytápění domova mládeže. Vytápění budovy školy, domova mládeže, bytovky, je zajištěno plynovými kotelnami, areál je oplocen a napojen na veřejný vodovod a kanalizaci. Na části pozemku par. č. 1968/1 a par. č. st. 2457 je zřízeno věcné břemeno spočívající ve zřízení a provozování elektrického a telekomunikačního vedení v rozsahu příslušných geometrických plánů. Celková výměra pozemků areálu představuje cca 3,2 ha, podrobný soupis nemovitostí tvořící areál dle údajů katastru nemovitostí je obsahem materiálu RK-14-2011-27, př. 2.
Nemovitosti byly zřizovací listinou předány k hospodaření příspěvkové organizaci Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola, která je fakticky nevyužívá ke své činnosti, ale zajišťuje nezbytné provozně technické záležitosti spojené s údržbou v nezbytném rozsahu a ostrahou areálu. Nemovitosti jsou s ohledem na stavebně technický stav, vnitřní dispoziční uspořádání a dislokaci nevyužitelné pro činnosti jiných příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina.
Dle zpracovaného znaleckého posudku na ocenění nemovitostí areálu, byla cena zjištěná (úřední) stanovena ve výši 69 065 100 Kč, a cena obvyklá (tržní) byla stanovena ve výši 40 000 000 Kč.
Návrh řešení Nemovitosti areálu bývalé střední zemědělské školy na ul. Jihlavská v k. ú. a obci Havlíčkův Brod jsou zbytným majetkem pro činnost Česká zemědělské akademie v Humpolci, střední školy a jiných příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina. Vzhledem k výše uvedenému a s ohledem na celkové dispoziční uspořádání nemovitostí uvnitř areálu, vnitřní komunikační propojení, rozvody vody, elektřiny, kanalizace apod. navrhuje odbor majetkový ověřit případný zájem o koupi celého areálu formou inzerce a to bez uvedení způsobu výběre zájemce, stanovení minimální ceny a ostatních podmínek spojených s prodejem. Záměr prodeje bude inzerován po dobu cca 1 - 2 měsíců prostřednictvím realitních serverů.
Na základě takto zveřejněného záměru a ověření zájmu o koupi nemovitostí celého areálu (případně jeho částí), bude RK následně předložen návrh podmínek a způsob prodeje nemovitostí.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
ukládá
odboru majetkovému ověřit prodejnost nemovitostí areálu bývalé střední zemědělské školy na ul. Jihlavská v k. ú. a obci Havlíčkův Brod v souladu s materiálem RK-14-2012-27.
Termín 30. 5. 2012