Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2014-21

RK-17-2014-21.doc  RK-17-2014-21pr01.pdf  RK-17-2014-21pr02.xls  RK-17-2014-21pr03.doc  RK-17-2014-21pr04.doc
Číslo jednacíRK-17-2014-21
NázevProdej nemovitých věcí v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o záměr prodeje areálu praktického vzdělávání Vyšší odborné školy a Střední odborné školy zemědělsko - technické Bystřice nad Pernštejnem na ul. Nádražní v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem.
Nemovitosti přešly do vlastnictví kraje na základě Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR č.j. 11562/2001-3070 ze dne 20. 9. 2001 vydaného ve smyslu zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů v souvislosti s převzetím zřizovatelské působnosti Středního odborného učiliště zemědělského Bystřice nad Pernštejnem, graficky je areál nemovitostí znázorněn v materiálu
RK-17-2014-21, př. 1. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Bystřice nad Pernštejnem jsou tyto nemovitosti vedeny na listu vlastnictví 847 pro katastrální území a obec Bystřice nad Pernštejnem. Nemovitosti se nachází v průmyslové zóně na ul. Nádražní. Jedná se o soubor samostatně stojících objektů přístupných po zpevněných asfaltových plochách. Areál se sestává z těchto objektů:
* budovy dílen na pozemku par. č. 2865, jedná se o jednopodlažní nepodsklepený objekt postavený v roce 1963 a přístavby sociálního zařízení z roku 1980, objekt je členěn na opravárenské prostory (bez jeřábové dráhy) a hygienické prostory o celkové podlahově ploše cca 490 m2,
* budovy dílen pro automechaniky na pozemcích par. č. 2863/2, par. č. 2864, par. č. 2879/2, a pozemku par. č. 2879/3 o výměře 5 m2, který je ve vlastnictví Zemědělské a dopravní techniky, spol. s r.o., Žďárská 287, Nové Veselí, jedná se o jednopodlažní nepodsklepený objekt postavený v roce 1963 a přístavby z roku 1994, o celkové podlahově ploše cca 250 m2,
* budovy montážní na pozemku par. č. 2862, jedná se o jednopodlažní nepodsklepený objekt postavený v roce 1968, objekt je dispozičně členěn na dílnu a čtyři skladové prostory, o celkové podlahově ploše cca 236 m2, objekt byl vytápěn přímotopy, které byly demontovány, rozvod vody není, odkanalizování objektu není, objekt vyžaduje rozsáhlé opravy.
Dále je areál tvořen pozemky ve vlastnictví Kraje Vysočina o celkové výměře pozemků (zastavěných i nezastavěných) cca 3 300 m2, podrobný soupis nemovitostí tvořící areál dle údajů katastru nemovitostí je obsahem materiálu RK-17-2014-21, př. 2.
Nemovitosti byly zřizovací listinou předány k hospodaření příspěvkové organizaci Vyšší odborné škole Střední odborné škole zemědělsko - technické Bystřice nad Pernštejnem, která je s ohledem na přesun praktického výcviku do nově zrekonstruovaných prostor již ke své činnosti nepotřebuje. Nemovitosti jsou s ohledem na stavebně technický stav, vnitřní dispoziční uspořádání a dislokaci nevyužitelné pro činnosti jiných příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina.
Dle zpracovaného znaleckého posudku na ocenění nemovitostí areálu v dubnu 2014, byla cena zjištěná (úřední) stanovena ve výši 2 487 915,80 Kč, a cena obvyklá (tržní) byla stanovena ve výši 4 000 000 Kč.
Návrh řešení Nemovitosti areálu praktického vzdělávání dle materiálu RK-17-2014-21 př. 2, jsou zbytným majetkem pro činnost příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina. S ohledem na celkové dispoziční uspořádání nemovitostí uvnitř areálu, vnitřní komunikační propojení, je možné využít celý areál jedním vlastníkem např. pro výrobu a sklady. V případě neúspěšnosti prodeje areálu jako celku, je možné následně uvažovat i o jeho rozdělení a prodeji jednotlivých částí.
Vzhledem k výše uvedenému navrhuje odbor majetkový shora uvedený nemovitý majetek prodat a rozhodnout o způsobu výběru zájemce o koupi majetku, tj. výběru zájemce obálkovou metodou ve smyslu článku 5. Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví Kraje Vysočina a schválit podmínky a termíny výběrového řízení včetně závazného obsahu struktury nabídky na koupi nemovitosti předkládané do výběrového řízení dle materiálu RK-17-2014-21, př. 3. Minimální kupní cenu pro toto řízení navrhuje OM stanovit ve výši 4 025 000 Kč, tj. ve výši ceny obvyklé (tržní) povýšené o náklad na zpracování znaleckého posudku a inzerci. Dle Čl. V, bodu 11 Zásad , rada kraje jmenuje komisi, která provede otevření a vyhodnocení doručených nabídek a radě kraje předloží ke schválení pořadí zájemců. Návrh na jmenování komise je obsahem materiálu
RK-17-2014-21, př. 4.
Záměr prodeje nemovitostí bude mimo standardní zveřejnění na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina inzerován na realitních server. Starosta města Bystřice nad Pernštejnem bude o záměru prodeje informován.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnut zveřejnit záměr prodeje nemovitostí dle materiálu RK-17-2014-21 př. 2 na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina a schválit způsob výběru zájemce včetně dalších náležitostí vztahujících se k tomuto prodeji.
StanoviskaOŠMS a škola souhlasí s návrhem prodeje. S opuštěním těchto zastaralých a nevyhovujících prostor bylo počítáno již ve zpracovaném záměru v roce 2011 v souvislosti s přestavbou budovy na ulici Kulturní v Bystřici nad Pernštejnem. V únoru 2014 byla dokončena první etapa přestavby této budovy a byl dokončen přesun vybavení odborných dílen do nově zrekonstruovaných prostor.
zveřejnit záměr prodeje nemovitostí dle materiálu RK-17-2014-21, př. 2 na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina;
podmínky a termíny výběrového řízení včetně závazného obsahu nabídky na koupi nemovitostí předkládané do výběrového řízení dle materiálu RK-17-2014-21, př. 3;
jmenuje
komisi pro otevření obálek a vyhodnocení nabídek materiálu RK-17-2014-21, př. 4.
Termín 31. 5. 2014