Detail materiálu pro radu čj. RK-11-2016-45

NázevKoncepce výkonu regionálních funkcí v Kraji Vysočina na léta 2016-2020
Zpracoval L. Novotná
Předkládá L. Seidl
Popis problémuPředkládaný koncepční materiál představuje střednědobý plán rozvoje regionálních funkcí v Kraji Vysočina na období 2016-2020 a navazuje na předchozí dokument Koncepce výkonu regionálních funkcí v Kraji Vysočina v letech 2012-2015.
Jeho hlavním cílem je pokračovat ve zkvalitňování poskytovaných veřejných knihovnických a informačních služeb na území kraje a vytváření příznivých podmínek pro poskytování podpůrných služeb základním knihovnám. Byl zpracován Krajskou knihovnou Vysočiny ve spolupráci s pověřenými knihovnami a bude sloužit jako nástroj koordinace a spolupráce knihoven v Kraji Vysočina.
Zajištění regionálních funkcí je od roku 2005 plně v kompetenci krajů. Kraj Vysočina poskytuje každoročně na výkon regionálních funkcí ze svého rozpočtu finanční prostředky.
Koncepce výkonu regionálních funkcí v Kraji Vysočina na léta 2016-2020 byla konzultována s Knihovnickým institutem Národní knihovny ČR, připomínky jsou v předkládané koncepci zapracovány.
Koncepce výkonu regionálních funkcí v Kraji Vysočina na léta 2016-2020 je v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina.
Návrh řešení Koncepční dokument respektuje Metodický pokyn Ministerstva kultury k zajištění výkonu regionálních funkcí knihoven a jejich koordinaci na území České republiky; zohledňuje standardy veřejných knihovnických a informačních služeb uvedené v Metodickém pokynu Ministerstva kultury k vymezení standardu veřejných knihovnických a informačních služeb poskytovaných knihovnami zřizovanými a/nebo provozovanými obcemi a kraji na území České republiky a další koncepční a rozvojové dokumenty pro oblast knihoven na celostátní či krajské úrovni.
Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje Radě Kraje Vysočina schválit Koncepci výkonu regionálních funkcí v Kraji Vysočina na léta 2016-2020 dle materiálu
RK-11-2016-45, př. 1.
StanoviskaKomise kultury, cestovního ruchu a vnějších vztahů Rady Kraje Vysočina:
Stanovisko bude doplněno na jednání Rady Kraje Vysočina.
RK-11-2016-45, př. 1.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, ředitelka Krajské knihovny Vysočiny
Termín 31. 3. 2016