Detail materiálu pro radu čj. RK-10-2016-30

RK-10-2016-30.doc  RK-10-2016-30pr01.doc
Číslo jednacíRK-10-2016-30
NázevUzavření smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení služebnosti - k. ú. Staré Hory
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace je investorem stavby III/03824 Jihlava, ul. R. Havelky - oprava , v rámci které bude provádět rekonstrukci mostní konstrukce mostu ev. č. 3824-4 mimo jiné na pozemku par. č. 59/4 - vodní plocha v k. ú. Staré Hory, obec Jihlava zapsaného u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrální pracoviště Jihlava na LV 3059. Vlastníkem výše uvedeného pozemku je Česká republika a právo s ním hospodařit mají Lesy České republiky, s. p., Hradec Králové.
Investor stavby předběžně dojednal s vlastníkem výše uvedeného pozemku uzavření úplatné smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení služebnosti ve prospěch oprávněného Kraje Vysočina. Jednorázová úhrada za zřízení služebnosti bude stanovena znaleckým posudkem, minimální výše činí 1 000 Kč a uhradí jí investor povinnému dle smlouvy.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, která je investorem, má v budoucí smlouvě o zřízení služebnosti postavení vedlejšího účastníka, který bude hradit veškeré náklady spojené se zřízením věcného břemene.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje uzavřít úplatnou trojstrannou smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení služebnosti na akci III/03824 Jihlava, ul. R. Havelky - oprava , mezi Lesy České republiky, státním podnikem, jako budoucím povinným, Krajem Vysočina jako budoucím oprávněným a Krajskou správou a údržbou silnic Vysočina, příspěvkovou organizací, jako investorem stavby.
Návrh smlouvy je přiložen v materiálu RK-10-2016-30, př. 1.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení služebnosti mezi Krajem Vysočina jako budoucím oprávněným, Lesy České republiky, státním podnikem jako budoucím povinným a Krajskou správou a údržbou silnic Vysočiny, příspěvkovou organizací jako investorem stavby III/03824 Jihlava, ul. R. Havelky - oprava , na pozemku par. č. 59/4 v k. ú. Staré Hory, obec Jihlava dle materiálu RK-10-2016-30, př. 1.
Termín 29. 3. 2016