Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2016-16

Číslo jednacíRK-09-2016-16
NázevNabytí pozemku v k. ú. Velké Meziříčí
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o nabytí pozemku na kterém se nachází stavba ve vlastnictví Kraje Vysočina v k. ú. Velké Meziříčí.
Pozemek par. č. 1640/2 o výměře 33 m2 zastavěná plocha a nádvoří, v k. ú. Velké Meziříčí, je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Velké Meziříčí na LV 1 - vlastník město Velké Meziříčí. Na pozemku par. č. 1640/2 se nachází stavba č.p. 235, která je ve vlastnictví Kraje Vysočina a v hospodaření Gymnázia Velké Meziříčí, stavba je evidována na LV 2941 pro k.ú. a obec Velké Meziříčí.
Zastupitelstvo města Velké Meziříčí schválilo darování pozemku 1640/2 do vlastnictví Kraje Vysočina.
Návrh řešení OM navrhuje za účelem sjednocení vlastnického práva k pozemku a stavbě na něm postavené, nabýt pozemek par. č. 1640/2 darem z vlastnictví města Velké Meziříčí do vlastnictví Kraje Vysočina. Dodatkem zřizovací listiny bude pozemek předán k hospodaření příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina s názvem Gymnázium Velké Meziříčí.
Návrh usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemek par. č. 1640/2 o výměře 33 m2 zastavěná plocha a nádvoří, v k. ú. Velké Meziříčí, z vlastnictví města Velké Meziříčí do vlastnictví Kraje Vysočina. Darovací smlouva není předkládána, protože se jedná o standardní smlouvu.
StanoviskaOŠMS souhlasí s návrhem usnesení.
doporučuje
Termín 29. 3. 2016