Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2016-24

RK-07-2016-24.doc  RK-07-2016-24pr01.pdf
Číslo jednacíRK-07-2016-24
NázevPodání projektové žádosti Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina - individuální projekt IV.
Zpracoval4 Podání projektové žádosti Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina - individuální projekt IV. pro: jednání rady kraje č. 7/2016 dne 23. 2. 2016 zpracovali: J. Bína, A. Indrová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuVybrané služby sociální prevence Kraje Vysočina byly financovány od ledna 2010 do března 2013 v rámci individuálního projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území kraje Vysočina , dále od dubna 2013 do prosince 2014 z individuálního projektu Podpora vybraný sociálních služeb na území Kraje Vysočina II. a následně od ledna 2015 do září 2015 prostřednictvím realizovaného individuálního projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina III. .
Odbor sociálních věcí nyní zpracoval navazující projekt Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina - individuální projekt IV. s předpokládaným předložením řídícímu orgánu MPSV nejpozději do 31. 3. 2016. Tento projekt bude předkládán v rámci Operačního programu Zaměstnanost, prioritní osy č. 2 Sociální začleňování a boj s chudobou, investiční priority č. 2.1 Aktivní začleňování, včetně začleňování s ohledem na podporu rovných příležitostí a aktivní účast a zlepšení zaměstnatelnosti, tedy na základě výzvy č. 005 Průběžná výzva pro kraje - podpora vybraných sociální služeb v návaznosti na krajské střednědobé strategie rozvoje sociálních služeb.
Cílem projektu je zajistit poskytování vybraných sociálních služeb sociální prevence, a jejich dostupnost osobám sociálně vyloučeným nebo ohroženým sociálním vyloučením na celém území Kraje Vysočina. Zahájení realizace projektu je plánováno od 1. 3. 2016 a ukončení 30. 4. 2019, přičemž vlastní financování služeb sociální prevence bude probíhat od 1. 6. 2016 - 31. 12. 2018 a bude v souladu s podmínkami výzvy. Doba trvání projektu je tedy celkově 38 měsíců.
Projekt je rozpočtován do celkové výše nákladů 185 900 000 Kč. V případě, že bude uvedený projekt vybrán k podpoře z Operačního programu Zaměstnanost, 85% celkových způsobilých nákladů bude financováno z evropských fondů, 10% ze státního rozpočtu a 5% z rozpočtu kraje (tedy žadatele). Poskytovatelům sociálních služeb bude vydáno Pověření Kraje Vysočina k zajištění dostupnosti poskytování sociálních služeb zařazených do sítě veřejně podporovaných sociálních služeb v Kraji Vysočina - pověření k poskytování služeb obecného hospodářského zájmu, kterým bude ošetřen soulad financování z projektu s pravidly pro poskytování veřejné podpory. Financování z uvedeného projektu bude mít charakter tzv. vyrovnávací platby.
Návrh řešení Navrhujeme, aby rada kraje uložila odboru sociálních věcí předložení projektové žádosti Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina - individuální projekt IV. Základní teze projektu jsou obsaženy v materiálu RK-07-2016-24, př. 1. V návaznosti na schválení projektového záměru bude zpracován materiál, který se bude zabývat personálním zajištěním realizace projektu, jeho spolufinancováním i předfinancováním části nákladů projektu (projekt bude mít zajištěno zálohové financování, které umožní průběžné finanční krytí plateb).
StanoviskaStanovisko Grémia ředitele: všichni členové grémia s projektovým záměrem souhlasí.
ukládá
odboru sociálních věcí podání projektové žádosti Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina - individuální projekt IV. dle materiálu RK-07-2016-24, př. 1, a to v rámci Operačního programu Zaměstnanost k výzvě č. 005.
Odpovědnost odbor sociálních věcí
Termín 29. 2. 2016