Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2016-12

RK-07-2016-12.doc  RK-07-2016-12pr01.pdf
Číslo jednacíRK-07-2016-12
NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Krucemburk
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší darování pozemků zastavěných chodníkem z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Krucemburk a právní úkony tomu předcházející.
Usnesením 2187/40/2012/RK vyslovila rada kraje souhlas se stavbou Rekonstrukce chodníku podél silnice I/23 v k. ú. Krucemburk a rozhodla uzavřít mezi Krajem Vysočina a městysem Krucemburk nepojmenovanou smlouvu, která umožní investorovi, tj. městysi Krucemburk realizovat stavbu i na pozemcích ve vlastnictví Kraje Vysočina, a to par. č. 148/23, par. č. 1626/5, par. č. 1634/9 a par. č. 1670 v k. ú. Krucemburk. Smlouva zakládající právo provést stavbu byla mezi krajem a městysem uzavřena dne 18. 12. 2012. Vzhledem k tomu, že městys měl v úmyslu na tuto akci čerpat dotační prostředky ze SFDI, byla dále mezi těmito subjekty uzavřena smlouva o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene v rozsahu stejných pozemků.
Městys stavbu chodníků zrealizoval a v souladu s článkem III. smlouvy zakládající právo provést stavbu předložil Kraji Vysočina geometrický plán č. 669-129/2015, kterým byl chodník zaměřen. Z GP vyplývá, že chodníkem byl dotčen pozemek par. č. 1670, ze kterého byl oddělen nově vzniklý pozemek par. č. 1670/5 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 22 m2 v k. ú. Krucemburk. Tento pozemek je určen k převodu do vlastnictví městyse. Chodníkem byl dále zastavěn celý pozemek par. č. 148/23 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 19 m2, i tento pozemek je určen k převodu. Zbývající pozemky nebyly stavbou chodníku dotčeny.
Návrh řešení OM navrhuje pozemky zastavěné chodníkem převést darem z vlastnictví kraje do vlastnictví městyse. Pozemky přestaly sloužit jako silniční a jsou pro kraj, resp. KSUSV nepotřebné. Pozemky nebudou sloužit ke komerčním účelům, naopak budou sloužit veřejně prospěšným účelům.
Podmínkou pro převod pozemků z vlastnictví kraje je zveřejnění záměru darování pozemků na úřední desce Krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu. Po uplynutí této doby bude darování dotčených pozemků předloženo k rozhodnutí zastupitelstvu.
Usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování dotčených pozemků v k.ú. Krucemburk z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Krucemburk a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem dotčené pozemky z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Krucemburk
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Havlíčkův Brod již při vydávání souhlasu se stavbou Rekonstrukce chodníku podél silnice I/23 požadovala po dokončení stavby majetkoprávní vypořádání dle geometrického plánu.

ODSH souhlasí s převodem dotčených pozemků.
zveřejnit záměr darování pozemku par. č. 1670/5 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 22 m2 odděleného GP č. 669-129/2015 z pozemku par. č. 1670 a dále pozemku par. č. 148/23 - ost. plocha, silníce o výměře 19 m2 v k. ú.a obci Krucemburk z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Krucemburk;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 1670/5 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 22 m2 oddělený GP č. 669-129/2015 z pozemku par. č. 1670 a dále pozemek par. č. 148/23 - ost. plocha, silníce o výměře 19 m2 v k. ú.a obci Krucemburk z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Krucemburk.
Odpovědnost OM
Termín 29. 3. 2016