Detail materiálu pro radu čj. RK-03-2016-57

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Cyklodoprava a cykloturistika 2016
Zpracoval P. Stejskal
Předkládá L. Seidl
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu rozvoje doprovodné infrastruktury na cyklotrasách a dále na podporu projektové přípravy budování cyklostezek.
Financování opatření na podporu rozvoje cykloturistiky a cyklodopravy se na úrovni obcí realizuje především za využití dotačních titulů SFDI, MMR a zdrojů v rámci SF EU. Kraj Vysočina tímto grantovým programem, resp. jeho zaměřením a nastavením, vhodně doplňuje strukturu financování zejména v oblasti menších projektů doprovodné infrastruktury. Finanční podporou v oblasti projektové přípravy dále zvyšuje absorpční kapacitu budování cyklostezek v kraji.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program v objemu 1,5 mil. Kč dle materiálu RK-03-2016-57, př. 1. Grantový program je určen především pro obce a je z důvodu rozdílnosti typů podporovaných oblastí rozdělený do dvou podprogramů, s maximální možnou podporou na jednu žádost 80 tis. Kč (podprogram A - doprovodná infrastruktura) a 200 tis Kč (podprogram B - projektová dokumentace).
Zaměření a obsah výzvy grantového programu se oproti roku 2015 zásadně nemění, dochází pouze k drobným změnám v rozsahu podpory a nastavení specifických hodnotících kritérií.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Stanovisko odboru informatiky:
Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID FV01575.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Cyklodoprava a cykloturistika 2016 dle materiálu RK-03-2016-57, př. 1.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Termín 2. 2. 2016