Detail materiálu pro radu čj. RK-34-2015-17

Číslo jednacíRK-34-2015-17
NázevUzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu - k.ú. Havlíčkův Brod
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuUsnesením 0627/11/2015/RK rozhodla rada kraje mimo jiné zařadit do rozpočtu kraje pro rok 2015 do kapitoly nemovitý majetek, příloha M4 - Sociální věci novu akci Domov pro seniory Havlíčkův Brod - přístavba , v rámci které bude realizována akce Domov pro seniory Havlíčkův Brod - demolice pavilonu 10, příprava území pro přístavbu . Dle projektové dokumentace bude uvedenou stavbou dotčen i pozemek ve vlastnictví města Havlíčkův Brod, a to pozemek par. č. 778/85 - trvalý travní porost v k.ú. a obci Havlíčkův Brod. V tomto pozemku budou uloženy inženýrské sítě (kabely NN) pro budoucí připravovanou stavbu Domov pro seniory Havlíčkův Brod - přístavba .
Vzhledem k tomu, že stavbou bude dotčen pozemek ve vlastnictví subjektu odlišného od stavebníka (investora), je třeba k tomuto pozemku pro územní řízení získat právo založené smlouvou provést stavbu dle ustanovení § 86 zákona č. 183/2006 Sb., stavební zákon. Dle ustálené praxe je touto smlouvou smlouva zakládající právo provést stavbu. Odbor majetkový požádal Odbor rozvoje města Městského úřadu Havlíčkův Brod o uzavření takové smlouvy.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít mezi Krajem Vysočina a městem Havlíčkův Brod smlouvu zakládající právo provést stavbu Domov pro seniory Havlíčkův Brod - demolice pavilonu 10, příprava území pro přístavbu mimo jiné na pozemku par. č. 778/85 v k.ú. Havlíčkův Brod, ve vlastnictví města Havlíčkův Brod.
Bez uzavření této smlouvy by kraj nezískal územní rozhodnutí, a nebylo by možné stavbu realizovat.
Usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít mezi krajem a městem Havlíčkův Brod smlouvu zakládající právo provést výše uvedenou stavbu.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně investora a městem Havlíčkův Brod na straně vlastníka dotčeného pozemku smlouvu zakládající Kraji Vysočina právo provést stavbu Domov pro seniory Havlíčkův Brod - demolice pavilonu 10, příprava území pro přístavbu , kterou bude dotčen pozemek par. č. 778/85 v k.ú. a obci Havlíčkův Brod.
Odpovědnost OM
Termín 15. 12. 2015