Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2015-54

RK-30-2015-54.doc  RK-30-2015-54pr01.doc
Číslo jednacíRK-30-2015-54
NázevInformace o návrhu změny nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, a o finančním dopadu navržených změn za Kraj Vysočina (krajský úřad a krajem zřízené příspěvkové organizace)
Zpracoval I. Hanáková Kosourová
Předkládá Z. Kadlec
Popis problémuDne 25. 9. 2015 byl prostřednictvím Elektronické knihovny Úřadu vlády České republiky předložen do zkráceného meziresortního připomínkového řízení s termínem ukončení 5. 10. 2015 návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů. Změna uvedeného nařízení vlády je navržena s účinností od 1. 11. 2015 a od 1. 1. 2016.

Podstatné navrhované změny:
* Platové tarify zaměstnanců ve veřejných službách a správě se navrhuje zvýšit o 3 % od 1. listopadu 2015, s výjimkou zaměstnanců poskytovatelů zdravotních služeb, zdravotnických pracovníků v sociálních službách a pedagogických pracovníků.
* U pedagogických pracovníků se navrhuje upravit s účinností od 1. listopadu 2015 strukturu stupnice platových tarifů, a to zejména doplněním o šestý platový stupeň pro zařazení pedagogických pracovníků s délkou započitatelné praxe nad 32 let, jakož i navýšit platové tarify v této stupnici v průměru o 3,3 %. V rámci navržené úpravy činí minimální nárůst platového tarifu 300 Kč, zvyšuje se rozdíl mezi platovými stupni a mezi platovými třídami u pedagogických pracovníků zařazených
v 9. až 14. platové třídě.
* Zaměstnancům poskytovatelů zdravotních služeb a zdravotnickým pracovníkům v sociálních službách se navrhuje zvýšit platové tarify od 1. ledna 2016, a to o 5 %. Toto navýšení lze v případě poskytovatelů zdravotních služeb realizovat až s účinností od 1. ledna 2016 z důvodu návaznosti na novou úhradovou vyhlášku, jejímž prostřednictvím jsou prostředky na platy těchto zaměstnanců zabezpečeny.

Vyčíslení finančního dopadu změn uvedeného nařízení vlády za Kraj Vysočina (krajský úřad a krajem zřízené příspěvkové organizace) je přílohou č. 1 tohoto materiálu.
Návrh řešení Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje Radě Kraje Vysočina vzít na vědomí informaci o návrhu nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů a o finančním dopadu navržených změn za Kraj Vysočina (krajský úřad a krajem zřízené příspěvkové organizace), který je uveden v RK-30-2015-54, př. 1.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
* informaci o návrhu nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů;
* informaci o finančním dopadu navržených změn za Kraj Vysočina (krajský úřad a krajem zřízené příspěvkové organizace), který je uveden v RK-30-2015-54, př. 1.
Odpovědnost ředitel krajského úřadu
Termín 31. 10. 2015