Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2015-68

RK-24-2015-68.doc  RK-24-2015-68pr01.doc  RK-24-2015-68pr02.pdf  RK-24-2015-68pr03.doc
Číslo jednacíRK-24-2015-68
NázevPracoviště pro praktickou výuku Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod
Zpracoval K. Ubr, J. Hadravová
Předkládá K. Ubr
Popis problémuMateriál předkládá k projednání zřízení pracoviště pro praktickou výuku žáků Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod a s tím související nájemní smlouvu.
Město Havlíčkův Brod nabídlo Obchodní akademii a Hotelové škole Havlíčkův Brod provozování restauraci na Havlíčkově náměstí pod Starou radnicí v budově č.p. 87, jejímž je vlastníkem, k provozování střediska praxe pro výuku žáků a žákyň školy. Ředitel školy po předběžné konzultaci zpracoval koncepci provozování střediska (materiál RK-24-2015-68, př. 1) a požádal o udělení souhlasu k nájemní smlouvě (materiál RK-24-2015-68 př. 2).
Zastupitelstvo kraje schválilo svým usnesením 0588/07/2011/ZK ze dne 13. 12. 2011 Zásady o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina , dále jen Zásady . Příspěvkové organizace Kraje Vysočina jsou dle čl. 2, bodu 2 Zásad oprávněny s předchozím souhlasem zřizovatele uzavírat nájemní smlouvy, smlouvy o výpůjčce na užívání majetku, který jim byl předán k hospodaření nebo si najímat majetek od jiných subjektů k zajištění účelu ke kterému je zřízena, na dobu delší než 1 rok. Souhlas Rady Kraje Vysočina týkající se nájmu a výpůjčky nemovitého majetku zajišťuje odbor majetkový.
OŠMS po obdržení smlouvy požádal o vyjádření majetkový odbor. Ten má ke smlouvě připomínky, které jsou společně s vyjádřením ředitele školy uvedeny v materiálu
RK-24-2015-68 př. 3. Smlouva však již byla projednána dne 22. 6. 2015 radou města a za město podepsána. Ředitel školy nyní čeká na vyjádření zřizovatele a nájemní smlouvu prozatím nepředal městu.
Návrh řešení OŠMS navrhuje umožnit škole provozovat středisko praxe (reálnou restauraci se službami pro veřejnost) a nejpozději po ročním provozu vyhodnotit reálná pozitiva a negativa. Dle konceptu navrhuje škola provozovat pracoviště pro praktickou výuku v hlavní činnosti, přesto bylo jedním z požadavků, aby ceny služeb byly na úrovni v místě obvyklé a hospodaření pracoviště je účetně odděleno od dalších činností (samostatné středisko). Hospodaření pracoviště restaurace bude účetně sledováno na samostatném účetním středisku. OŠMS bude společně se školou v tříměsíčních intervalech sledovat vývoj hospodaření.
Město na vlastní náklady přistoupilo ke stavebním úpravám, jejichž cílem je zajistit lepší přístup k restauraci.
Ve vztahu k nájemní smlouvě je vzhledem k připomínkám navrženo radě kraje vzít smlouvu na vědomí a uložit řediteli školy nejpozději do jednoho roku projednat s městem a navrhnout úpravu smlouvy.
StanoviskaOdbor majetkový: souhlasí s návrhem usnesení.
bere na vědomí
* zřízení pracoviště pro praktickou výuku Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod dle materiálu RK-24-2015-68, př. 1;
* uzavření smlouvy na užívání nemovitého majetku dle materiálu RK-24-2015-68, př. 2;
ukládá
řediteli Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod projednat připomínky dle materiálu RK-24-2015-68, př. 3 s Městem Havlíčkův Brod a nejpozději do konce července 2016 předložit k projednání radě kraje návrh na úpravu smlouvy.
Odpovědnost ředitel Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod, OŠMS
Termín 31. 7. 2016