Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2015-47

RK-23-2015-47.doc
Číslo jednacíRK-23-2015-47
NázevNávrh na zařazení akcí do kapitoly Doprava, přílohy D2 - Investice v dopravě
Zpracoval H. Matulová
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuOdboru dopravy a silničního hospodářství vznikla v průběhu přípravy staveb potřeba na zařazení akcí:
* II/405 Jihlava - most ev. č. 405 - 1 - rekonstrukce tohoto mostu je součástí akce zařazené k financování z prostředků IROP. V současné době po jednání se zástupci statutárního města Jihlavy bylo dohodnuto o přednostním vybudování jihovýchodního obchvatu Jihlavy. Silnice II/405 bude na obchvat napojena a ukončena. Úsek silnice II/405 na území města Jihlavy bude zařazen do místních komunikací. Stavební stav mostu se výrazně zhoršuje. Z důvodu problémů při majetkoprávní přípravě a následnému období udržitelnosti projektu bylo rozhodnuto o rekonstrukci mostu v nejnutnějším rozsahu bez řešení přilehlého území z prostředků kraje.
* II/357 Unčín - sanace svahu - silnice II/357 je ve třech místech ohrožena sesuvnými pohyby skalního masívu. V těchto místech je nutno provést sanační práce. Projektovou dokumentaci zajistila Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Stavbu je nutno zajistit ještě v letošním roce na základě nařízení stavebního úřadu.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství navrhuje radě kraje rozhodnout o zařazení jmenovitých akcí:
* II/405 Jihlava - most ev. č. 405 - 1
* II/357 Unčín - sanace svahu
do kapitoly Doprava, přílohy D2 - Investice v dopravě. Finanční krytí bude realizováno změnou rozpisu rozpočtu v rámci kapitoly Doprava, přílohy D2 - Investice v dopravě.
StanoviskaEkonomický odbor nemá připomínky.
zařadit jmenovité akce:
* II/405 Jihlava - most ev. č. 405 - 1;
* II/357 Unčín - sanace svahu,
do kapitoly Doprava, přílohy D2 - Investice v dopravě.
Odpovědnost ODSH, OE
Termín 30. 12. 2015