Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2015-17

Číslo jednacíRK-23-2015-17
NázevUzavření budoucí darovací smlouvy - k. ú. Kamenná Lhota
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řešení uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na převod silnice III/13017 a pozemku silnicí zastavěného z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Kamenná Lhota.
Na OM se obrátila obec Kamenná Lhota se žádostí o převod silnice III/13017 a pozemku par.č. 1023/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. Kamenná Lhota do svého vlastnictví. Jedná se o silnici v délce 945 m vedoucí ze silnice II/130 do obce Kamenná Lhota. Obec požaduje před převodem do svého vlastnictví provést opravu povrchu této silnice v souladu se zápisem z prohlídky silnice III/13017 ze dne 7. 5. 2015. Jedná se převážně o pokládku nové obrusné vrstvy tloušťky 5 cm bez frézování. Dle tohoto zápisu se na opravě bude podílet z 1/2 Krajská správa údržba silnic Vysočiny a z 1/2 obec Kamenná Lhota.
K převodu této silnice i pozemku do vlastnictví obce se kladně vyjádřila Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Havlíčkův Brod i ODSH.
Návrh řešení OM navrhuje žádosti obce Kamenná Lhota vyhovět a požadovanou silnici včetně všech součástí a příslušenství i pozemek zastavěný touto silnicí převést z vlastnictví kraje do vlastnictví obce Kamenná Lhota. Tomu však musí předcházet vyřazení této komunikace z krajské silniční sítě. Předpokladem pro vydání tohoto rozhodnutí je uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina a obcí Kamenná Lhota, podmínkou které je zveřejnění záměru darování těchto nemovitých věcí po zákonem stanovenou lhůta na úřední desce krajského úřadu.
Převáděná silnice a pozemek silnicí zastavěný budou dodatkem zřizovací listiny vyjmuty z hospodaření Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.
Usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování pozemku par. č. 1023/1 o výměře 7 803 m2 a silnice III/13017, včetně všech součástí a příslušenství z vlastnictví kraje do vlastnictví obce a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnut uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Kamenná Lhota smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod silnice III/13017 a pozemku par. č. 1023/1 v k. ú. Kamenná Lhota do vlastnictví obce Kamenná Lhota.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Havlíčkův Brod souhlasí s darování silnice III/13017 a pozemku par. č. 1023/1 v k. ú. Kamenná Lhota do vlastnictví obce Kamenná Lhota.

ODSH souhlasí s převodem III/13017 a silnicí zastavěného pozemku do vlastnictví obce Kamenná Lhota.
zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr darování silnice III/13017, včetně všech součástí a příslušenství a pozemku par. č. 1023/1 - ost. plocha, silnice o výměře 7 803 m2 v k. ú. Kamenná Lhota z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Kamenná Lhota;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Kamenná Lhota smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod silnice III/13017, včetně všech součástí a příslušenství a pozemku par. č. 1023/1 - ost. plocha, silnice o výměře 7 803 m2 v k. ú. Kamenná Lhota z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Kamenná Lhota.
Termín 8. 9. 2015