Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2015-46

RK-17-2015-46.doc
Číslo jednacíRK-17-2015-46
NázevDoplnění informací o Turnaji čtyř regionů
Zpracoval M. Kastner, K. Lysová
Předkládá K. Ubr
Popis problémuCílem materiálu je doplnit informace k již schválenému materiálu RK-16-2015-64 (schváleno v radě č. 16/2015, která se uskutečnila 19. května 2015 usnesením 0921/16/2015/RK), který se týká finančního zabezpečení účasti Kraje Vysočina na fotbalovém Turnaji čtyř regionů. Turnaj inicioval dolnorakouský referát pro mládež a záštitu převzala starostka města Laa an der Thaya. Prostřednictvím odborů školství byl na turnaj pozván vždy jeden fotbalový tým z Kraje Vysočina, Jihomoravského kraje a Jihočeského kraje.
Cílovou skupinou jednodenního fotbalového Turnaje čtyř regionů, který se uskuteční
16. června 2015 v dolnorakouském městě Laa an der Thaya, jsou chlapci narození v letech 1999 a 2000. Dolnorakouský tým bude druhý umístěný tým v regionálním kole v rámci celostátní fotbalové soutěže devátých tříd základního stupně vzdělávání s názvem Polycap. V návaznosti na tyto informace oslovilo Oddělení mládeže a sportu Krajskou radu Asociace školních sportovních klubů ČR Kraje Vysočina mající zkušenosti s obdobnými fotbalovými soutěžemi škol v České republice (Pohár Josefa Masopusta, McDonald s Cup) s prosbou o spolupráci při výběru týmu z Vysočiny. Tým budou tvořit hráči požadovaných ročníků převážně trénující v rámci KCTM za FC Vysočina Jihlava. Krajská rada Asociace školních sportovních klubů ČR Kraje Vysočina nabídla svoji pomoc i při případné organizaci dalšího ročníku turnaje v Kraji Vysočina.
Návrh řešení OŠMS navrhuje Radě Kraje Vysočina vzít na vědomí výše uvedené informace o Turnaji čtyř regionů.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
doplňující informace o Turnaji čtyř regionů.
Odpovědnost OŠMS
Termín 1. 7. 2015