Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2015-08

RK-17-2015-08.doc  RK-17-2015-08pr01.pdf  RK-17-2015-08pr02.doc  RK-17-2015-08pr03.doc  RK-17-2015-08pr04.doc
Číslo jednacíRK-17-2015-08
NázevOficiální návštěva hejtmana Kraje Vysočina v partnerském regionu - provincie Hubei
Zpracoval8 Oficiální návštěva hejtmana Kraje Vysočina v partnerském regionu - provincie Hubei pro: jednání rady kraje č. 17/2015 dne 26. 5. 2015 zpracovali: E. Vaňková, Z. Čech
Předkládá J. Běhounek
Popis problémuDne 31. 10. 2014 bylo mezi Krajem Vysočina a provincií Hubei podepsáno Memorandum o spolupráci (memorandum je přílohou č. 1 tohoto materiálu). Memorandum bylo podepsáno v průběhu oficiální návštěvy guvernéra provincie Hubei Wang Guoshenga v Kraji Vysočina v říjnu 2014. Guvernér do Kraje Vysočina vedl početnou delegaci podnikatelů a zástupců veřejného sektoru. Provincie Hubei se tímto aktem stala novým partnerským regionem Kraje Vysočina.
Hejtman Kraje Vysočina byl v průběhu společných jednání pozván guvernérem provincie na reciproční návštěvu Čínské lidové republiky. Termín návštěvy byl stanoven na 28. května - 4. června 2015. Spolu s hejtmanem jsou součástí delegace zástupci veřejného sektoru, podnikatelé a oficiální doprovod. Seznam členů delegace je přílohou č. 2 a 3 tohoto materiálu.
Program delegace byl zpracován ve spolupráci s čínskou stranou a Smíšenou česko čínskou komorou vzájemné spolupráce s ohledem na složení delegace a také na zájmy Kraje Vysočina vyplývající z Memoranda o spolupráci - spolupráce v oblasti podpory obchodu, turistického ruchu, vzdělávání a výměny zkušeností a informací v oborech společného zájmu. Součástí programu je i oficiální přijetí velvyslancem České republiky v Číně spolu s představením čínského podnikatelského prostředí ekonomickým úsekem zahraničního úřadu ČR v Pekingu. Předběžný návrh programu delegace je přílohou č. 4 tohoto materiálu.
Návrh řešení Na základě výše uvedeného předkladatel navrhuje radě kraje vzít na vědomí připravovanou cestu delegace Kraje Vysočina do Čínské lidové republiky s důrazem na podnikatelskou misi návštěvy a rozvoj spolupráce ve výše uvedených oblastech.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí