Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2015-20

Číslo jednacíRK-16-2015-20
NázevDarování staveb inženýrských sítí - k. ú. Okříšky
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuKraj Vysočina byl investorem objektu bydlení v Okříškách postavených v rámci projektu Transformace ÚSP Jinošov II. Souběžně byla realizována stavba Domov bez zámku - Infrastruktura k pozemku par. č. 677/4 v k.ú. Okříšky . Jednalo se o vybudování komunikace a inženýrských sítí na pozemcích par. č. 677/5 a par. č. 678/11 v k.ú. Okříšky ve vlastnictví městyse Okříšky. Tuto komunikaci a inženýrské sítě bylo nutné vybudovat a financovat z rozpočtu kraje jako podmínku pro využití pozemku získaného od města pro projekt Transformace ÚSP Jinošov II.
Pro získání stavebního povolení byla mezi Krajem Vysočina a městysem Okříšky uzavřena smlouva zakládající právo provést stavbu (usnesení 1966/37/2012/RK ze dne 13. 11. 2012). Smlouva předpokládá po dokončení a vydání kolaudačního souhlasu majetkoprávní vypořádání. Krajem byly vybudovány tyto inženýrské objekty: komunikace a zpevněné plochy, prodloužení vodovodního řadu, vodovodní přípojka, prodloužení kanalizačního řadu, kanalizační přípojka, prodloužení NTL plynovodu a plynovodní přípojka. Předmětem majetkoprávního vypořádání - převodu darovací smlouvou do vlastnictví městyse jsou: komunikace a zpevněné plochy (pořizovací cena 130 901,26 Kč), prodloužení vodovodního řadu (pořizovací cena 137 479,03 Kč)a prodloužení kanalizačního řadu (pořizovací cena 214 561,89 Kč). Vodovodní a kanalizační přípojka zůstává v majetku Kraje Vysočina. Provozování NTL plynovodu a plynovodní přípojky je ošetřeno smlouvou o podmínkách napojení, o spolupráci a součinnosti při realizaci plynárenského zařízení a o smlouvě o budoucí kupní a déle smlouvou o nájmu plynárenského zařízení. Převod plynárenského zařízení bude řešen samostatně.
Návrh řešení OM navrhuje výše uvedené inženýrské objekty darovat z vlastnictví kraje do vlastnictví městyse Okříšky. Jedná se o objekty na pozemcích ve vlastnictví městyse. Součast veřejné infrastruktury sloužící veřejnosti. Kraji zůstanou pouze ty objekty, které budou sloužit výlučně pro potřeby nově vybudovaného objektu bydlení pro klienty Domova bez zámku (dříve ÚSP Jinošov) - přípojky.
Podmínkou pro převod nemovitých věcí z vlastnictví kraje je zveřejnění záměru darování na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování inženýrských objektů na úřední desce krajského úřadu a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem tyto objekty z vlastnictví kraje do vlastnictví městyse Okříšky.
Darovací smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování staveb inženýrských sítí:
* komunikace a zpevněné plochy na pozemku par. č. 677/5 v k. ú. a obci Okříšky,
* prodloužení vodovodního řadu na pozemku par. č. 677/5 a par. č. 678/11 v k .ú. a obci Okříšky,
* prodloužení kanalizačního řadu na pozemku par. č. 677/5 a par. č. 678/11, v k. ú. a obci Okříšky
z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Okříšky;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem stavby inženýrských sítí:
* komunikace a zpevněné plochy na pozemku par. č. 677/5 v k. ú. a obci Okříšky,
* prodloužení vodovodního řadu na pozemku par. č. 677/5 a par. č. 678/11 v k. ú. a obci Okříšky,
z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Okříšky.
Termín 23. června 2015