Detail materiálu pro radu čj. RK-16-2015-04

RK-16-2015-04.doc  RK-16-2015-04pr01.doc
Číslo jednacíRK-16-2015-04
NázevUzavření kupní smlouvy - optické vlákno pro rychlovážný systém v silnici II/602
Zpracoval R. Brychta
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuOdbor dopravy a silničního hospodářství Kraje Vysočina vypsal koncem roku 2014 výzvu na dodávku rychlovážného systému (dále jen RS ) v silnici II/602 s místem instalace cca 1km od hranice Města Velké Meziříčí. Součástí výzvy nebyla infrastrukturní datová přípojka pro zabezpečení přenosu dat z RS na Odbor dopravy Městského úřadu Velké Meziříčí (vzdušnou čarou cca 2,8 km).
Kraj Vysočina vlastní HDPE trubky vedoucí okolo RS až k hranici obce Velké Meziříčí, které se nabízí k využití datového spojení RS. Pro tyto účely je zapotřebí zajistit propojení krajských HDPE trubek a stávající městské optické infrastruktury tak, aby data z RS mohla být transportována až na Odbor dopravy Městského úřadu Velké Meziříčí. Vedlejším pozitivním efektem bude připojení cestmistrovství SÚS, které je nedaleko optické trasy k RS. Vznikne tedy optická trasa ve formě jednoho optického vlákna MěÚ Velké Meziříčí - SÚS (USP) - II/602 RS v celkové předpokládané délce kynety 3214 m.
Městský úřad Velké Meziříčí by pro Kraj Vysočina tuto trasu zrealizoval včetně všech chybějících součástí a do majetku převedl na základě kupní smlouvy dle materiálu
RK-16-2015-04, př. 1. za cenu 315 087 Kč vč. DPH. Přepočtením na 1 metr vlákna se dostáváme na běžnou referenční cenu, která je okolo 60 - 120 Kč/m/vlákno. Vzhledem k náročnosti trasy, která se většinově nachází v intravilánu a nutnosti propojení existujících tras stavební realizací vč. řízených protlaků, je v tomto případě nutno počítat s vyšší referenční částkou.
Návrh řešení OI navrhuje Radě Kraje Vysočina uzavřít kupní smlouvu dle materiálu RK-16-2015-04, př. 1.
Dle § 59 odst. 2 písm. e) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, rada kraje rozhoduje o nabytí a převodu movitých věcí na kraj.
StanoviskaOddělení právní a krajského živnostenského úřadu nemá k návrhu usnesení připomínky.
uzavřít kupní smlouvu dle materiálu RK-16-2015-04, př. 1 mezi Krajem Vysočina a Městem Velké Meziříčí na 1 ks optického kabelu, který zajistí propojení MěÚ Velké Mezříčí - SÚS - rychlovážný systém.
Odpovědnost odbor informatiky
Termín 30. 9. 2015