Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2015-06

RK-14-2015-06.doc  RK-14-2015-06pr01.pdf
Číslo jednacíRK-14-2015-06
NázevSouhlas s realizací investičních akcí Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Zpracoval K. Smejkalová
Předkládá S. Měrtlová
Popis problémuUsnesením č. 0374/08/2015/RK schválila rada kraje finanční a ostatní související plány
všech zdravotnických příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina na rok 2015. Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, (dále jen nemocnice ) požádala prostřednictví odboru zdravotnictví radu kraje o souhlas s realizací nových investičních akcí dle materiálu RK-14-2015-06, př. 1. Jedná se o:
* pneumatický turniket v předpokládané pořizovací ceně ve výši 84 761 Kč. Pořízením turniketu dojde k doplnění vybavení operačních sálů a díky tomu k rozšíření ortopedické operativy,
* přestavba sanitního vozu v předpokládané ceně 69 575 Kč. Sanitní vozidlo, které nemocnice získala bezúplatným převodem od Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, příspěvkové organizace, v roce 2014, bylo nutné doplnit sedačkami pro převoz sedících pacientů, aby mohlo být použito v režimu Dopravní zdravotní služby,
* videokolonoskop a videogastroskop v předpokládané pořizovací ceně 798 600 Kč. Jedná se o náhradu za původní endoskopy, jejichž oprava je vzhledem ke stáří
a technickému stavu nevýhodná,
* modul pro elektronické recepty v předpokládané pořizovací ceně ve výši 700 000 Kč v rámci rozšíření NIS Stapro Medea. Pořízení modulu má například zlepšit bezpečnost přenosu elektronických dat, zrychlit provoz či usnadnit vyúčtování zdravotním pojišťovnám.
Uvedené investice by byly financovány vlastními peněžními prostředky nemocnice vytvořenými z odpisů hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku prováděných podle zřizovatelem schváleného odpisového plánu.
Nemocnice se zároveň rozhodla, že nebude pořizovat dvě plánované a schválené položky v investičním plánu na rok 2015: myčku nádobí tunelovou za 290 000 Kč a laminární box ONM za 300 000 Kč.
Návrh řešení Odbor zdravotnictví doporučuje radě kraje schválit realizaci investičních záměrů nemocnice dle materiálu RK-14-2015-06, př. 1.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
realizaci investičních záměrů Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, dle materiálu RK-14-2015-06, př. 1.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace
Termín 28. 4. 2015