Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2015-36

RK-12-2015-36.doc  RK-12-2015-36pr01.pdf
Číslo jednacíRK-12-2015-36
NázevProjekt PUBAUD (INTERREG CENTRAL EUROPE 2014-2020)
Zpracoval6 Projekt PUBAUD (INTERREG CENTRAL EUROPE 2014-2020) pro: jednání rady kraje č. 12/2015 dne 7. 4. 2015 zpracovali: L. Matoušková, P. Tlustoš
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o předložení dosavadních výstupů rozhodných pro zapojení do přípravy projektu Building audit as a tool for improving energy efficiency and renewable energy usage in public infrastructures (Audit budov jako nástroj pro zlepšení energetické účinnosti a využití obnovitelných zdrojů energie ve veřejné infrastruktuře, dále jen PUBAUD ) v rámci 1. výzvy k předkládání žádostí do programu nadnárodní spolupráce INTERREG CENTRAL EUROPE 2014-2020.
Rada Kraje Vysočina dne 31. 3. 2015 usnesením č. 0601/11/2015/RK uložila Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále jen ORR ) spolupracovat na přípravě projektové žádosti s partnery projektu PUBAUD a předložit výstupy radě kraje ( Rada kraje rozhoduje o zapojení Kraje Vysočina do přípravy projektu PUBAUD dle materiálu RK-11-2015-36, př. 1; ukládá odboru regionálního rozvoje spolupracovat na přípravě projektové žádosti s partnery projektu a předložit výstupy radě kraje. ).
V návaznosti na přijetí výše uvedeného usnesení ORR požádal zástupce hlavního žadatele projektu, kterým je Institut elektrotechniky ve Varšavě (Polsko), o poskytnutí podrobnějších konkrétních informací k obsahu jednotlivých aktivit projektu vč. jejich finančního podílu na celkovém rozpočtu ve vazbě na efektivnost a hospodárnost výdajů a přidanou hodnotu pro zapojené partnery.
Na základě vyjádření zástupce hlavního žadatele nejsou s ohledem na znění podmínek 1. výzvy k předkládání žádostí do programu INTERREG CENTRAL EUROPE 2014-2020 v současné době podrobnosti k aktivitám a rozpočtu projektu nad rámec uvedený ve fiši projektu známy (text projektové fiše je obsahem materiálu RK-12-2015-36, př. 1). Z těchto informací není zřejmá přidaná hodnota projektu ve vazbě na plánované náklady Kraje Vysočina.
Tato situace je zapříčiněna novými podmínkami v rámci této výzvy, kdy proces hodnocení žádostí probíhá dvoukolově s tím, že do 1. kola hlavní žadatel předkládá zjednodušenou projektovou žádost, která obsahuje rámcový popis projektu, okruhy aktivit, strukturu partnerského svazku a indikativní rozpočet vč. orientačních alokací pro jednotlivé partnery. Lhůta pro podání žádosti v rámci 1. kola je ovšem 13. 4. 2015.
V případě, že projekt postoupí do 2. kola hodnocení, je zapotřebí dopracovat projektovou žádost v plném rozsahu, konkretizovat popis aktivit a doplnit podrobný rozpočet.
Změny v projektovém záměru (včetně změn či odstoupení partnerů) v období mezi
1. a 2. kolem hodnocení lze dle podmínek výzvy provádět v omezeném rozsahu. Rozpočet projektu lze upravovat dle uvážení za podmínky, že nebude navýšen o více než 20 %. V případě partnerského svazku jsou možné pouze 2 změny, přičemž změnami se rozumí jak odstoupení partnera a jeho nahrazení novým partnerem, tak odstoupení partnera bez náhrady. Přistoupení nových partnerů je pak omezeno pouze výší rozpočtu.
Návrh řešení S ohledem na dosavadní výstupy z jednání s hlavním žadatelem projektu PUBAUD a výše uvedená omezení a rizika navrhuje ORR Radě Kraje Vysočina rozhodnout o nezapojení Kraje Vysočina do projektu PUBAUD v rámci INTERREG CENTRAL EUROPE 2014-2020 a uložit ORR informovat hlavního žadatele o přijatém usnesení rady kraje.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
o nezapojení Kraje Vysočina do projektu PUBAUD v rámci INTERREG CENTRAL EUROPE 2014-2020;
ukládá
ORR informovat hlavního žadatele o přijatém usnesení rady kraje.
Odpovědnost ORR
Termín 13. 4. 2015