Detail materiálu pro radu čj. RK-13-2005-17

RK-13-2005-17.doc  RK-13-2005-17pr1.doc  RK-13-2005-17pr1upr1.doc  RK-13-2005-17pr2.doc
Číslo jednacíRK-13-2005-17
NázevFOND VYSOČINY - Grantový program ELEKTRONICKÉ PODATELNY
Zpracoval M. Rojková, K. Žák
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuZastupitelstvo kraje zřídilo v roce 2002 svým usnesením 018/02/2002/ZK samostatný účelový trvalý Fond Vysočiny jako nástroj k realizaci cílů, dílčích cílů a opatření Programu rozvoje kraje. Pracovní skupina pro informatiku připravila grantový program "Elektronické podatelny". Cílem programu Elektronické podatelny je pokračovat v realizaci opatření Programu rozvoje kraje 3.2.1 - Zlepšení možností přístupu veřejnosti k informacím prostřednictvím informačních technologií.
Návrh řešení Odbor informatiky předkládá návrh na vyhlášení grantového programu "Elektronické podatelny". Cílem programu je zlepšení komunikace mezi občanem a úřadem prostřednictvím zřízení či aktualizaci elektronické podatelny popř. navazujícího programového vybavení tak, aby byla splněna platná legislativa. Jako hlavní hodnotící kritérium je považováno splnění uvedených právních předpisů a míra zjednodušení komunikace občanů s úřady. Projekt může řešit el. podatelnu nejen předkládající obce, ale i dalších obcí. Zejména pro menší obce je cesta společného řešení optimální z hlediska nákladů nejen na pořízení, ale i provoz podatelny. Účelem poskytovaných finančních prostředků je zajistit spolufinancování při zřizování elektronických podatelen a navazujících SW systémů v obcích a městech.
V příloze č. 2 obsahuje předkládaný materiál podrobný popis hodnocení specifických kriterií.

Elektronická podatelna je virtuální forma klasické podatelny fungující na každém úřadu pro příjem listin a dokumentů. Pro občana i pro úřad se díky elektronické podatelně značně zrychluje, zefektivňuje a zjednodušuje podání i vyřízení dokumentů, které jsou přijímány prostřednictvím e-mailu, datového nosiče (disketa, CD), nebo internetových stránek úřadu (WWW formuláře).

Finanční alokace:
Celkem na dílčí cíl 3.2 pro rok 2005
9.372.093,- Kč
GP Elektronické podatelny
- 1.000.000,- Kč
GP Veřejně přístupný internet
- 1.500.000,- Kč
zůstatek
6.872.093,- Kč
StanoviskaORR: Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky "Statutu účelového Fondu Vysočiny" a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
doporučuje
zastupitelstvu kraje Vysočina vyhlásit grantový program "Elektronické podatelny" dle materiálu RK-13-2005-17, př. 1.
Odpovědnost odbor informatiky
Termín 22. 3. 2005