Detail materiálu pro radu čj. RK-13-2005-15

RK-13-2005-15.doc  RK-13-2005-15pr1.doc
Číslo jednacíRK-13-2005-15
NázevNávrh smlouvy a rozpočtové změny - pořádání konference ISSS - LORIS/V4DIS 2005
Zpracoval P. Pavlinec
Předkládá P. Pavlinec, F. Dohnal
Popis problémuV roce 2003 a 2004 odbor informatiky úspěšně zrealizoval z prostředků programu EU TownTwinnig a sponzorů mezinárodní část konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) - LORIS. Vzhledem k úspěšnosti této konference a možnosti další prezentace kraje Vysočina na mezinárodní úrovni při ISSS 2005 bychom rádi i v letošním roce spolupořádali zahraniční část - konferenci LORIS/V4DIS. Tato konference je zaměřena na problematiku rozvoje informační společnosti v regionech EU a visegrádských zemích.
Technickou stránku pořadatelství konference by na základě přiložené smlouvy realizovalo sdružení Český zavináč při partnerství společnosti Triada spol. s r.o.. Celkové náklady na konferenci jsou vyčísleny na maximálních 105.823 EUR (t.j. 3 300 tis Kč). Finanční krytí této částky na příjmové straně rozpočtu kraje bude plně hrazeno ze strany partnerů a grantu EC (viz smlouva).
Návrh řešení Navrhujeme schválit přiloženou smlouvu mezi krajem Vysočina a sdružením Český zavináč a společností Triada spol. s r.o. a zároveň realizovat rozpočtovou změnu dle následujícího návrhu odboru ekonomického.
StanoviskaEkonomický odbor - souhlasí s navrhovaným rozpočtovým opatřením. Povýšením rozpočtu kraje o předpokládané přijaté prostředky od Evropské komise, od společnosti TRIADA spol. s r.o. a od sdružení Český zavináč v celkové výši 3 300 tis. Kč bude zdrojová i výdajová část rozpočtu kraje ve výši 6 834 237 tis. Kč. Ve schváleném rozpočtu kraje na rok 2005 je v kapitole Informatika na výdaje spojené s konferencí DIS-V4 uvažováno s částkou
320 tis. Kč.
Odbor sekretariátu ředitelky - smlouva je v souladu s obecně závaznými právními předpisy
* smlouvu dle materiálu RK-13-2005-15, př. 1;
* povýšení příjmové části rozpočtu (pol. 4152, pol. 2324) i výdajové části rozpočtu kraje (kapitola Informatika, § 3636 - Územní rozvoj) o částku 3 300 tis. Kč na pořádání konference LORIS/V4DIS.
Odpovědnost odbor informatiky a ekonomický
Termín 22. 3. 2005