Detail materiálu pro radu čj. RK-11-2015-28

RK-11-2015-28.doc  RK-11-2015-28pr01.pdf
Číslo jednacíRK-11-2015-28
NázevUzavření smlouvy o zřízení služebnosti v rámci dokončení stavby II/128 Černovice - most ev. č. 128-013
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smlouvy o zřízení služebnosti v rámci dokončení akce II/128 Černovice - most ev. č. 128-013 k pozemku ve vlastnictví Povodí Vltavy, s. p.
Kraj Vysočina byl investorem akce II/128 Černovice - most ev. č. 128-013 . Tato stavba byla již ukončena, následně byl vypracován geometrický plán, ve kterém byl vyznačen rozsah služebnosti a tento bude současně se smlouvou o zřízení služebnosti zapsán do katastru nemovitostí. V rámci opravy mostu došlo k vybudování výústního objektu odvodnění mostu a opevnění koryta toku kamennou dlažbou do betonového lože (dále jen Technické vybavení mostu ). Oprávněným je Kraj Vysočina a povinným Povodí Vltavy, s. p. Obsahem této služebnosti je právo strpět Technické vybavení mostu a právo vstupu a vjezdu za účelem zajišťování provozu, údržby a oprav Technického vybavení mostu na části pozemku par. č. 4965/1 v k. ú. Černovice u Tábora a obci Černovice.
Tato smlouva o zřízení věcného břemene je úplatná a Kraj Vysočina uhradí jednorázovou částku 10 000 Kč + DPH.
Návrh řešení OM navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o zřízení služebnosti spočívající v právu strpět Technické vybavení mostu a v právu vstupu a vjezdu za účelem zajišťování provozu, údržby a oprav Technického vybavení mostu na par. č. 4965/1 v k. ú. Černovice u Tábora a obci Černovice. Oprávněným bude Kraj Vysočina a povinným Povodí Vltavy, s.p. Úhrada za zřízení služebnosti činí 10 000 Kč + DPH.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní smlouvu.
StanoviskaUsnesením č. 1315/26/2013/RK rada kraje rozhodla uzavřít, mimo jiné, mezi Povodím Vltavy, státním podnikem na straně budoucího povinného a Krajem Vysočina na straně budoucího oprávněného smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene na část pozemku par. č. 4965/1 v k. ú. Černovice u Tábora za jednorázovou úhradu 10 000 Kč bez DPH.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně oprávněného ze služebnosti a Povodím Vltavy, s.p. na straně povinného ze služebnosti smlouvu o zřízení služebnosti na část pozemku par. č. 4965/1 v k. ú. Černovice u Tábora a obci Černovice spočívající v právu strpět Technické vybavení mostu a v právu vstupu a vjezdu za účelem zajišťování provozu, údržby a oprav Technického vybavení mostu za jednorázovou úhradu 10 000 Kč + DPH.
Termín 12. 5. 2015