Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2015-30

RK-05-2015-30.doc  RK-05-2015-30pr01.doc  RK-05-2015-30pr02.xls
Číslo jednacíRK-05-2015-30
NázevERP - souhlas se způsobem čerpání rozvojových hodin projektu zdravotnickými příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina
Zpracoval L. Prknová
Předkládá S. Měrtlová
Popis problémuZdravotnické příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina mají na základě výběrového řízení s dodavatelem uzavřeny jednotlivé Smlouvy o poskytování služeb na údržbu, podporu a rozvoj ERP systému (dále jen servisní smlouvy ).
Dodavatel poskytuje podle čl. IV. odst. 3) písm. b) servisních smluv zdravotnickým příspěvkovým organizacím zřizovaných Krajem Vysočina tzv. služby rozvoje, které zahrnují změny a úpravy software (projektu ERP) dle jejich požadavků. Služba je hrazena v rámci měsíčního paušálu a je omezena limitem počtu hodin. Nevyčerpaný počet hodin propadá. Dodavatel je povinen poskytovat služby rozvoje na základě požadavků zdravotnických příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina, které podléhají předchozímu schválení ze strany Kraje Vysočina.
Na základě usnesení rady kraje č. 1237/25/2013/RK zdravotnické příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina postupně uzavřely Dodatek č. 1 k jednotlivým servisním smlouvám, kterým je mj. zúžen předmět servisu (o servis modul Personalistika a Mzdy) a jsou rovněž poměrně sníženy počty tzv. rozvojových hodin projektu ERP na 132 hodin ročně.
Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace, předložila žádost o čerpání rozvojových hodin dle materiálu RK-05-2015-30, př. 1, konkrétně se jedná o zprovoznění funkce elektronického schvalování vydaných faktur v IS QI s čerpáním celkem 30 rozvojových hodin. Vzhledem k tomu, že se k této žádosti připojila Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace a Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina, příspěvková organizace, bude počet čerpaných hodin rozdělen rovnoměrně mezi všechny zapojené dle materiálu RK-05-2015-30, př. 2.
Návrh řešení Navrhovaná činnost uvedená v materiálu RK-05-2015-30, př. 1 lze považovat za rozvoj ERP systému. Jedná se o změnu, která vhodným způsobem doplňuje stávající řešení ERP systému a rozšiřuje možnosti zdravotnických příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina při jeho využití. Odbor zdravotnictví proto doporučuje radě kraje schválit požadavky zdravotnických příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina ke službám rozvoje projektu ERP dle materiálů RK-05-2015-30, př. 1 a RK-05-2015-30. př. 2.
Příslušnost rady kraje ke schválení čerpání hodin rozvoje je dána ustanovením § 59 odst. 1 písm. i) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
čerpání hodin rozvoje projektu ERP (IS QI) u Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, a Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, příspěvkové organizace, v celkovém rozsahu 30 hodin na čerpání služeb rozvoje projektu ERP dle materiálů RK-05-2015-30, př. 1
a RK-05-2015-30, př. 2.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, ředitel Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, Zdravotnické záchranné s