Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2015-13

Číslo jednacíRK-05-2015-13
NázevNabytí pozemku darem v k. ú. Horní Paseka
Zpracoval J. Mazánková
Popis problémuTento materiál řeší přijetí daru pozemku do vlastnictví kraje.
V roce 2013 řešil majetkový odbor majetkoprávní vypořádání pozemků pod silnicí III/12941 v k. ú. Horní Paseka. Jedním ze silnicí zastavěných pozemků je v tomto katastrálním území i par. č. 1447/10 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 390 m2. V době majetkoprávního vypořádání byla vlastníkem pozemku ČR - s právem hospodaření pro Státní statek Jeneč, s. p. v likvidaci a o převod do svého vlastnictví měla požádáno obec Horní Paseka. V současné době je již pozemek ve vlastnictví obce a ta jej kraji nabízí jako dar.
Výše uvedený pozemek je veden na LV č. 10001 pro dané k. ú. a obec u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod.
V případě převodu pozemku do vlastnictví kraje bude následně převeden do hospodaření se svěřeným majetkem kraje Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny, příspěvkové organizaci.
Návrh řešení OM navrhuje dar pozemku přijmout, neboť je to silniční pozemek a všechny sousední pozemky jsou již ve vlastnictví kraje. Danou situaci navrhuje vypořádat uzavřením darovací smlouvy s obcí. OM navrhuje nabýt darem pozemek par. č. 1447/10 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 390 m2 v k. ú. a obci Horní Paseka z vlastnictví obce Horní Paseka do vlastnictví Kraje Vysočina.
Návrh usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemek z vlastnictví obce do vlastnictví kraje. Darovací smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace, jako majetkový správce, s převodem souhlasí.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemek par. č. 1447/10 ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 390 m2 v k. ú. a obci Horní Paseka z vlastnictví obce Horní Paseka, se sídlem Horní Paseka 46, 584 01, IČ 005 79 840, do vlastnictví Kraje Vysočina.
Termín 24. 3. 2015