Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2015-62

Číslo jednacíRK-04-2015-62
NázevNávrh na vyřazení nepotřebného majetku - Školní statek Humpolec
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuMateriál řeší žádost ředitele Školního statku Humpolec, Dusilov 384 o souhlas rady kraje s vyřazením nepotřebného majetku, stavby nádrže na lehký topný olej.
V souladu se Zásadami Zastupitelstva Kraje Vysočina o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina požádal ředitel Školního statku Humpolec o udělení souhlasu s vyřazením nemovitého majetku.
Dle materiálu RK-04-2015-62 př. 1 obdržel odbor majetkový žádost ředitele školního statku o udělení souhlasu s vyřazením nepotřebného nemovitého majetku. Jedná se o vyřazení stavby bez čp/če, jiné stavby, která je součástí pozemku par. č. st. 1715 v k. ú. a obci Humpolec, evidované v katastru nemovitostí na LV 4530. Stavba již neslouží svému účelu. Školní statek zajistí odstranění a likvidaci nádrže a předloží odboru majetkovému potvrzení o neexistenci stavby vyhotovené místně příslušným stavebním úřadem pro účely výmazu stavby z katastru nemovitostí.
Návrh řešení OM navrhuje, aby rada kraje vyslovila souhlas s vyřazením výše uvedeného nepotřebného majetku dle návrhu školního statku. Podle § 59 odst. 1 písm. i) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, vykonává rada kraje funkce zřizovatele.
StanoviskaOŠMS souhlasí s návrhem dle materiálu RK-04-2015-62.
souhlasí
s vyřazením stavby bez čp/če, jiné stavby, která je součástí pozemku par. č. st. 1715 v k. ú. a obci Humpolec, evidované v katastru nemovitostí na LV 4530.
Odpovědnost ředitel Školního statku Humpolec, odbor majetkový
Termín 31. 3. 2015