Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2015-50

Číslo jednacíRK-04-2015-50
NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuTento materiál navrhuje darování pozemku v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou zastavěného chodníkem a místní komunikací do vlastnictví městyse Luka nad Jihlavou.
Kraj Vysočina se ve smyslu zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a na základě Rozhodnutí MDS ČR č. j. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001, stal vlastníkem silnic II. a III. třídy a dalšího movitého a nemovitého majetku, ke kterému měly příslušnost hospodaření státní příspěvkové organizace SÚS na území kraje Vysočina. Kraj převzal z vlastnictví České republiky silniční majetek s nevypořádanými vlastnickými vztahy s fyzickými a právnickými osobami.
Usnesením č. 0004/02/2007/RK ze dne 9. 1. 2007 rada kraje souhlasila se stavbou chodníku a rozšířením vozovky na části pozemku par. č. 1576/2 v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou dle podmínek stanovených KSÚSV.
Městys Luka nad Jihlavou mj. na základě tohoto souhlasu vybudoval na části pozemku par. č. 1576/2 výše popisovaný chodník a místní komunikaci k bytovým domům v ulici Jeclovská. Geometrickým plánem č. 1204-228/2014 byla těmito stavbami zabraná část pozemku specifikována jako nově oddělený pozemek par. č. 1576/23 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 62 m2. GP již je v plném rozsahu zapsán v katastru nemovitostí a to na základě vydaného kolaudačního souhlasu.
Návrh řešení OM navrhuje darovat nově oddělený pozemek par. č. 1576/23 v k. ú. Luka nad Jihlavou do vlastnictví městyse Luka nad Jihlavou. Nezbytnou podmínkou převodu je zveřejnění záměru darování navrhovaného pozemku na úřední desce krajského úřadu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování pozemku par. č. 1576/23 v k. ú. Luka nad Jihlavou do vlastnictví městyse a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat tento pozemek z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Luka nad Jihlavou.
StanoviskaKSÚSV, pracoviště Jihlava souhlasí s darováním pozemku.
zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darovat pozemek par. č. 1576/23 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 62 m2 v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Luka nad Jihlavou;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 1576/23 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 62 m2 v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Luka nad Jihlavou.
Termín 24. 3. 2015