Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2015-42

RK-04-2015-42.doc
Číslo jednacíRK-04-2015-42
NázevUzavření smlouvy o výpůjčce v rámci majetkoprávní přípravy stavby II/385 Dolní Rožínka - hranice kraje, II. stavba
Zpracoval V. Chmela
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smlouvy o výpůjčce na části pozemků zahrnutých do dočasného záboru stavby II/385 Dolní Rožínka - hranice kraje, II. stavba .
Jedná se o rekonstrukci úseku silnice v obci Dolní Rožínka od křižovatky se silnicí III/3853 až na konec obce po křižovatku se silnicí III/38710. Celková délka rekonstruovaného úseku silnice II/385 je 629 m.
Podle projektové dokumentace vypracované společností PROfi Jihlava, spol. s r.o., Pod Příkopem 6, Jihlava budou dočasným záborem této stavby dotčeny pozemky par. č. 31/1, par. č. 43 a par. č. 171/8 v katastrálním území a obci Dolní Rožínka, které jsou ve vlastnictví obce Dolní Rožínka. Vypůjčené pozemky budou sloužit pro zřízení manipulační plochy, odvodnění komunikace a zařízení staveniště.
Prostřednictvím smlouvy o výpůjčce chce odbor majetkový řešit majetkoprávní přípravu stavby II/385 Dolní Rožínka - hranice kraje, II. stavba .
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít s obcí Dolní Rožínka jako vlastníkem pozemků par. č. 31/1, par. č. 43 a par. č. 171/8 v katastrálním území a obci Dolní Rožínka, zahrnutých do dočasného záboru stavby II/385 Dolní Rožínka - hranice kraje, II. stavba , smlouvu o výpůjčce na dobu určitou, a to na dobu jednoho roku počínaje dnem předání staveniště zhotoviteli stavby II/385 Dolní Rožínka - hranice kraje, II. stavba Krajem Vysočina. Smlouva není předkládána, protože se jedná o standardní smluvní vztah.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s uzavřením smlouvy o výpůjčce v rámci majetkoprávní přípravy stavby II/385 Dolní Rožínka - hranice kraje, II. stavba .
uzavřít mezi Krajem Vysočina jako vypůjčitelem a obcí Dolní Rožínka jako půjčitelem pozemků par. č. 31/1 o výměře 62 m2, par. č. 43 o výměře 40 m2 a par. č. 171/8 o výměře 50 m2 v katastrálním území a obci Dolní Rožínka smlouvu o výpůjčce na dobu určitou, a to na dobu jednoho roku počínaje dnem předání staveniště zhotoviteli stavby II/385 Dolní Rožínka - hranice kraje, II. stavba .
Termín 31. 7. 2015