Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2015-11

RK-04-2015-11.doc  RK-04-2015-11pr01.pdf
Číslo jednacíRK-04-2015-11
NázevNávrh rozpočtového opatření na kapitole Zdravotnictví - příspěvek na podporu vzdělávání
Zpracoval J. Dvořáková
Předkládá S. Měrtlová
Popis problémuV návaznosti na prioritu č. 1 programové (strategické) části platného Zdravotního plánu Kraje Vysočina - LIDSKÉ ZDROJE ZDRAVOTNÍHO SYSTÉMU je odborem zdravotnictví navrhován další postup v řízeném vzdělávání zaměstnanců zdravotnických příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina (dále jen zdravotnické PO ). Cílem priority č. 1 je vytvářet vhodné podmínky k udržení kvalifikovaných lékařů a dalšího zdravotnického personálu; zajistit systém celoživotního vzdělávání zdravotnických pracovníků, nabízet možnost dalšího profesního růstu jak v odborných, tak v manažersko-komunikačních dovednostech, jak u zdravotnických, tak nezdravotnických pracovníků.
Návrh řešení Odbor zdravotnictví navrhuje radě kraje schválit poskytnutí příspěvku na provoz určeného na podporu vzdělávání zaměstnanců zdravotnických PO v celkové výši 1 680 000 Kč.
Důvodem podpory vzdělávání je zajištění strategického řízení zdravotnických PO, profesního a odborného růstu zdravotnického personálu nutného pro zajištění kvalitní zdravotní péče. Příspěvek bude možné použít k úhradě účastnických poplatků na externě pořádané semináře, ale i výdajů zdravotnických PO na vlastní realizaci (zajištění) vzdělávacích aktivit.
Prostředky na vzdělávání budou organizacím poskytnuty jako příspěvek na provoz podle zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a je nutné provést příslušné rozpočtové opatření ve vztahu k rozpočtu Kraje Vysočina.
StanoviskaOdbor ekonomický k návrhu rozpočtového opatření nemá připomínky.
Odbor informatiky: Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID dotace O01194-03 (RK-04-2015-11, př. 1).
* rozpočtové opatření v rámci výdajové časti rozpočtu kraje u kapitoly Zdravotnictví spočívající ve zvýšení § 3592 - Další vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví, položky 5331 - Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím, o celkovou částku 1 680 000 Kč, z toho:
- 300 000 Kč pro Nemocnici Havlíčkův Brod, příspěvkovou organizaci
- 300 000 Kč pro Nemocnici Jihlava, příspěvkovou organizaci
- 300 000 Kč pro Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci
- 300 000 Kč pro Nemocnici Pelhřimov, příspěvkovou organizaci
- 300 000 Kč pro Nemocnici Třebíč, příspěvkovou organizaci
- 150 000 Kč pro Zdravotnickou záchrannou službu, příspěvkovou organizaci
- 15 000 Kč pro Dětské centrum Jihlava, příspěvkovou organizaci
- 15 000 Kč pro Trojlístek - centrum pro děti a rodinu Kamenice nad Lipou, příspěvková organizace
při současném snížení § 3592, položky 5167 - Služby školení a vzdělávání ve stejné výši 1 680 000 Kč;
* navýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz pro:
- Nemocnici Havlíčkův Brod, příspěvkovou organizaci, ve výši 300 000 Kč
- Nemocnici Jihlava, příspěvkovou organizaci, ve výši 300 000 Kč
- Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci, ve výši 300 000 Kč
- Nemocnici Pelhřimov, příspěvkovou organizaci, ve výši 300 000 Kč
- Nemocnici Třebíč, příspěvkovou organizaci, ve výši 300 000 Kč
- Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina, příspěvkovou organizaci, ve výši 150 000 Kč
- Dětské centrum Jihlava, příspěvkovou organizaci, ve výši 15 000 Kč
- Trojlístek - centrum pro děti a rodinu Kamenice nad Lipou, příspěvkovou organizaci, ve výši 15 000 Kč
za účelem podpory vzdělávání zaměstnanců zdravotnických příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina;
ukládá
ředitelům všech zdravotnických příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina zaslat prostřednictvím Portálu příspěvkových organizací Kraje Vysočina na odbor zdravotnictví:
- žádost o předchozí schválení využití příspěvku (účast na externím školení, druh pořádané vzdělávací akce včetně celkových nákladů), která bude nutnou podmínkou pro následné poskytnutí příspěvku na provoz;
- žádost o poskytnutí příspěvku nejpozději do 15. 12. 2015. Součástí žádosti bude kopie účetního dokladu s vyčíslením případně uplatňovaného nároku na odpočet DPH a kopie výpisu z bankovního účtu dokládající jeho úhradu;
- kompletní vyúčtování školících akcí nejpozději do 15. 12. 2015, ve kterém bude uvedeno: název vzdělávací aktivity, přehled účastníků vzdělávací aktivity, datum schválení odborem zdravotnictví, datum konání, celková částka, datum úhrady závazku, vyhodnocení přínosů vzdělávací akce.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, odbor ekonomický, ředitelé zdravotnických příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina
Termín 15. 12. 2015