Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2014-88

RK-38-2014-88.doc  RK-38-2014-88pr01.pdf
Číslo jednacíRK-38-2014-88
NázevNávrh rozpočtového opatření na kapitole Zdravotnictví - příspěvek na následnou podporu v aplikaci výstupů KEP pro nemocnice zřizované Krajem Vysočina
Zpracoval J. Dvořáková
Předkládá S. Měrtlová
Popis problémuSpolečnost Tým DG plus spol. s r.o. (dále jen Tým DG plus ) dle smlouvy o dílo ze dne 30. 6. 2014 pro Kraj Vysočina provedla rozbor a interpretaci produkční a nákladové efektivity akutní lůžkové péče všech nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina (dále jen nemocnice ) dle klinicko-ekonomických profilů (dále jen KEP ) za roky 2012, 2013. Součástí analýzy byl i návrh optimálního modelu výkonnosti pro rok 2014 v rámci jednotlivých DRG bazí. Celková cena za dílo činila 240 790 Kč.
Nemocnice nyní na tuto spolupráci navázaly a uzavřely se společností Tým DG plus smlouvy o dílo na následnou podporu v aplikaci výstupů KEP, která bude spočívat zejména:
- v prezentaci výsledků analýzy KEP,
- v prezentaci provedeného šetření kvality vykazování v systému bDRG metodou PER_CASE,
- v poskytnutí konzultací k analýzám KEP,
- v poskytnutí součinnosti a vytvoření podkladů pro kalkulaci cenových profilů korespondujících s analýzou KEP.
Celková cena díla byla dojednána ve výši 100 000 Kč bez daně z přidané hodnoty pro jednu nemocnici.
Zájmem Kraje Vysočina je se na spolupráci finančně podílet, výsledky díla dále s nemocnicemi konzultovat a využít při přípravě strategického plánu rozvoje zdravotnictví.
Interpretaci analýzy produkční a nákladové efektivity akutní lůžkové péče nemocnic je nutné znát i pro vyúčtování zdravotní péče za rok 2014 a následné nastavení a srovnání úhrad za poskytnutou zdravotní péči v roce 2015.
605 000 Kč.
Finanční prostředky budou poskytnuty jako příspěvek na provoz v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a je nutné provést příslušné rozpočtové opatření ve vztahu k rozpočtu Kraje Vysočina a změnu závazného ukazatele Příspěvek na provoz u nemocnic.
StanoviskaOdbor ekonomický nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření v rámci kapitoly Zdravotnictví.
Odbor informatiky: Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID dotace O00904-31
(RK-38-2014-88, př. č. 1).
* rozpočtové opatření v rámci výdajové části rozpočtu kraje - kapitoly Zdravotnictví a § 3522 - Ostatní nemocnice spočívající ve zvýšení položky 5331 - Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím o částku 605 000 Kč, z toho:
- 121 000 Kč pro Nemocnici Havlíčkův Brod, příspěvkovou organizaci,
- 121 000 Kč pro Nemocnici Jihlava, příspěvkovou organizaci,
- 121 000 Kč pro Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci,
- 121 000 Kč pro Nemocnici Pelhřimov, příspěvkovou organizaci,
- 121 000 Kč pro Nemocnici Třebíč, příspěvkovou organizaci
při současném snížení položky 5901 - Nespecifikované rezervy o stejnou částku
605 000 Kč;
* zvýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz na rok 2014 o částku:
- 121 000 Kč pro Nemocnici Havlíčkův Brod, příspěvkovou organizaci,
- 121 000 Kč pro Nemocnici Jihlava, příspěvkovou organizaci,
- 121 000 Kč pro Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci,
- 121 000 Kč pro Nemocnici Pelhřimov, příspěvkovou organizaci,
- 121 000 Kč pro Nemocnici Třebíč, příspěvkovou organizaci
s určením na spolupráci se společností Tým DG plus, spol. s r.o. vyplývající ze smlouvy o dílo řešící následnou podporu v aplikaci výstupů KEP;
ukládá
řediteli Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, řediteli Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, ředitelce Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, řediteli Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace, a ředitelce Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, zaslat prostřednictvím Portálu příspěvkových organizací Kraje Vysočina na odbor zdravotnictví žádost o poskytnutí příspěvku v termínu do
22. 12. 2014. Následně bude dodána kopie dodavatelské faktury a kopie výpisu z bankovního účtu dokládající její úhradu.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, odbor ekonomický, ředitelé nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina
Termín 31. 12. 2014